Anasayfa » Microsoft TLS 1.0 ve 1.1 Desteğini Temmuz Ayının Sonuna Kadar Uzatma Kararı Aldı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft TLS 1.0 ve 1.1 Desteğini Temmuz Ayının Sonuna Kadar Uzatma Kararı Aldı

Microsoft yaptığı açılamada Dünya’da yaşanmakta olan salgın sonrası web tarayıcılarında TLS 1.0 ve 1.1 kullanım süresini temmuz ayının sonuna kadar uzatma kararı aldı.

Microsoft Edge Geliştirici Yöneticisi Kyle Pflug yaptığı açıklamada Internet Explorer 11 ve Microsoft Edge desteklene tüm sürümleri için 8 Eylül 2020’de TLS 1.0 ve 1.1 varsayılan olarak devre dışı kalacağını söyledi.

Kullanıcılar devre dışı bırakıldıktan sonra yeniden etkinleştirebilecek olsalar da bu Microsoft tarafından önerilmiyor.

Bu ayın başında Dünya’yı sarsan virüs salgını sonrası Mozilla, Firefox’un Devlet sitelerine erişimi sürdürmek için güvensi TLS sürümlerinin yeniden etkinleştirileceğini açıklamıştı.


Microsoft, Google, Apple ve Mozilla paylaştıkları istatistik verilerinde kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun güvensiz TLS protokollerinin kullanmadığını açıklasa da Netcraft tarafından paylaşılan veriler durumun öyle olmadığını ortaya koydu.

Netcraft, TLS 1.0 ve TLS 1.1 protokollerini kullanan 850.000’den fazla web sitesinin olduğunu açıkladı.

Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>