Haberler

Microsoft Teams’ten Öğrenciler İçin Yeni Özellikler

Microsoft Teams, tüm dünyayı sarsan pandemi sürecinde en çok tercih edilen iletişim platformlarından birsi oldu. Her geçen gün eklediği yeni özellikler ile kullanıcılarına daha konforlu deneyimler sunmaya devam ediyor.

Microsoft, Teams için getirdiği yeni özellikler ile dersleri öğrenciler için daha eğlenceli hale getiriyor. Şimdi bunlara beraber bakalım.

Together Mode

Bu özellik ile öğrenciler, sınıf veya amfi de gibi yerleştirilerek derse daha fazla odaklanması hedeflenmiş.

Dynamic View

Sanal sınıf alanını optimize etmek için artık yapay zeka kullanılacak ve görünümü daha akıcı, esnek ve akıllı hale getirmek için paylaşılan içerik ve videoya öncelik verecek. Ayrıca öğrencilerin kendi tercihlerine veya ihtiyaçlarına göre görünümü kişiselleştirmelerini sağlayan kontroller de ekleniyor.

Microsoft Whiteboard

Kalem, akıllı notlar gibi dijital eğtim araçları ile eğitim içeriği artık zenginleşiyor.

Chat Bubbles

Bu özellik ile ayrı bir chat ekranı açmadan tüm katılımcılar için mesajlar ekranın altından yukarı doğru kayar ve sohbeti daha merkezi yapar.

Live Reactions

Artık derslere katılmak daha kolay, herkes bir emoji seçer ve derse katılmak istediğinde bu emojiyi gönderir.

Speaker Attribution

Hoparlör İlişkilendirme özelliği ile artık kimin ne söylediği belli olacak. Bunun yanında kayıtlar inidirebilecek ayrıca tek bir oturum altında video ve sesli iletişimde dahil olmak üzere 1.000 kullanıcı desteklenecek.

Yeni normal düzende uzaktan eğitimin devam edeceği ve gelişeceği göze alındığında Microsoft getirdiği yeni özelliklerle rekabeti attıracak.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.