Anasayfa » Microsoft Teams’de Avrupa Genelinde Kesintiler Yaşandı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft Teams’de Avrupa Genelinde Kesintiler Yaşandı

Dünyayı sarsan Koronavirüs (Kovid-19) dünyayı sarsmaya devam ederken dünyada ve ülkemizde “ev çalışma” yayınlaşma devam ediyor. Daha önce haberini yaptığımız gibi öde gelen teknoloji şirketleri (Microsoft,Google,Zoom ) konferans yazılımlarının ücretsiz ya da limitlerini arttırarak kullanıma sundur.

Dünya’daki şirketler ve kurumların “evde çalışma” dönemine geçmesi ile sistemler üzerindeki yükte artmaya başladı. Teknoloji şirketleri her ne kadar hazır olduklarını söyleseler de bugün Avrupa’da yaşayan Microsoft Teams kullanıcıları kesintiler ile karşılaştı.

Kullanıcılar Teams’e girmek istediklerinde sürekli oturum kapanma sorunu ile karşılaştıralar. Bunun üzerine Microsoft Teams Twitter hesabı yaptığı acıkmada sorunun nedenini araştırdıklarını açıkladılar.

Avrupa’da birçok okul iş yeri Microsoft Teams kullanmak için hazırlık yaptı birçoğu da kullanmakta yaşanan bu kesintiler sonrası birçok kurum ve şirket mağduriyet yaşadı.


Bu Microsoft Teams servislerinin ilk kesintisi değil daha öncede SSL sertifikası yenilenmediği için kesinti yaşanmıştı.

Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>