Haberler

Microsoft Teams’de Avrupa Genelinde Kesintiler Yaşandı

Dünyayı sarsan Koronavirüs (Kovid-19) dünyayı sarsmaya devam ederken dünyada ve ülkemizde “ev çalışma” yayınlaşma devam ediyor. Daha önce haberini yaptığımız gibi öde gelen teknoloji şirketleri (Microsoft,Google,Zoom ) konferans yazılımlarının ücretsiz ya da limitlerini arttırarak kullanıma sundur.

Dünya’daki şirketler ve kurumların “evde çalışma” dönemine geçmesi ile sistemler üzerindeki yükte artmaya başladı. Teknoloji şirketleri her ne kadar hazır olduklarını söyleseler de bugün Avrupa’da yaşayan Microsoft Teams kullanıcıları kesintiler ile karşılaştı.

Kullanıcılar Teams’e girmek istediklerinde sürekli oturum kapanma sorunu ile karşılaştıralar. Bunun üzerine Microsoft Teams Twitter hesabı yaptığı acıkmada sorunun nedenini araştırdıklarını açıkladılar.

Avrupa’da birçok okul iş yeri Microsoft Teams kullanmak için hazırlık yaptı birçoğu da kullanmakta yaşanan bu kesintiler sonrası birçok kurum ve şirket mağduriyet yaşadı.

Bu Microsoft Teams servislerinin ilk kesintisi değil daha öncede SSL sertifikası yenilenmediği için kesinti yaşanmıştı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.