Haberler

Microsoft Teams Kesintisi Web ve Masaüstü İstemcilere Erişimi Engelliyor

Bulut tabanlı işbirliği ve toplantı platformu Microsoft Teams, son zamanlarda yaşanan geniş çaplı bir kesinti nedeniyle kullanıcıların web ve masaüstü istemcilere erişimini engelledi. Bu durum, dünya genelinde milyonlarca iş ve eğitim kullanıcısını etkiledi.

Microsoft, bu sorunu çözmek için hızlı bir şekilde harekete geçtiğini ve teknik ekiplerin konuyu araştırdığını açıkladı. Ancak kesintinin tam olarak ne zaman sona ereceği veya neyin sebep olduğu hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Microsoft, kesintinin sadece web uygulamasını etkilediğini kabul etse de, kullanıcılar linux ve macOS’taki masaüstü uygulamaları ile de Teams’e erişiemediklerini bildiriyor.

Microsoft, resmi Microsoft 365 Durumu Twitter hesabı aracılığıyla “Bazı kullanıcıların web tarayıcılarını kullanarak Microsoft Teams’e erişememesine neden olabilecek bir sorunu araştırıyoruz” diye

Microsoft 365 Status hesabının paylaşımlarına göre yaşanılan sorunun çözüldüğü onaylansada bazı kullanıcılar sorun bildirmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu