Haberler

Microsoft, Store Uygulama Sorunları İçin Güncelleme Yayınladı

Microsoft, Microsoft Store uygulamalarını etkileyen sorunu gidermek için out-of-band (OOB) güncellemeleri yayınladı. Etkilenen sistemlerde Microsoft Store uygulamalarını başlatma veya yüklemede sorun yaşanabilir ve bazı durumlarda 0xC001001B hatalarıda görülebilir. Bu sorun, kullanıcıların KB5011831 isteğe bağlı toplu güncelleştirmesini veya 25 Nisan’dan bu yana yayınlanan diğer güncelleştirmelerin yüklediği Windows 10 (sürüm 21H2, 21H1 ve 20H2) çalıştıran cihazları etkiliyor.

Microsoft, bu sorunu çözmek için KB5015020 toplu güncelleştirmesini yayımladı. Bu acil OOB Windows güncellemesi, Microsoft Update Kataloğu’ndan indirildikten sonra manuel olarak kurulmalıdır ve Windows Update aracılığıyla otomatik olarak yüklenemez. Yöneticiler, güncellemeyi Windows Server Update Services (WSUS) ve Microsoft Endpoint Configuration Manager’a alabilirler.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.