Haberler

Microsoft, Microsoft Edge’e Kripto Para Cüzdanı Ekliyor

Microsoft, kullanıcıların kripto para birimi ve NFT’ler gönderip almasında kullanması için Microsoft Edge’e yerleşik bir Ethereum kripto cüzdanı üzerinde çalışıyor.

Bu yeni özellik henüz Insider’ların kullanımına sunulmamış durumda, şu an için Microsoft Edge Dev Channel kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Microsoft yaptığı açıklamada “Bu, saklama amaçlı olmayan bir cüzdan, yani paranızın kontrolü sizde demektir. Parolanıza ve kurtarma anahtarınıza erişimimiz olmayacak. Cüzdan, Edge’e gömülü olduğundan herhangi bir uzantı yüklemeden kullanımı kolaylaştırıyor” diyor. Ayrıca, “Bir test kullanıcısı olarak kendi fonlarınızı kullanacaksınız. Para kaybı durumunda Microsoft herhangi bir zararı tazmin etmeyecektir. Bu gizli bir projedir ve hiçbir ayrıntı harici olarak paylaşılmamalıdır.” diye de ekliyor.

Diğer kripto para cüzdanları gibi, Microsoft Edge’in Kripto Cüzdanı da birden çok Ethereum hesabını destekleyerek ve bunlar arasında gerektiğinde geçiş yapmanıza izin veriyor. Son olarak Microsoft, Ethereum, Dai Stablecoin, Uniswap, USD Coin ve Tether Coin arasında yerleşik bir kripto para takas özelliği sunmak için Consensys ile ortaklık kurdu.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu