Haberler

Microsoft, KOBİ’ler için Kurumsal DDoS Korumasını Duyurdu

Microsoft, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler) özel olarak tasarlanmış ve tam olarak yönetilen DDoS Protection Azure DDoS IP Protection’ın genel önizlemede kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Bu yeni servisin temel yetenekler arasında L3/L4 otomatik saldırı algılama ve azaltma, ölçümler ve uyarılar, azaltma akış logları ve müşteri uygulamalarına göre ayarlanmış politikalar yeralıyor. Yeni servis Azure Firewall Manager, Microsoft Sentinel ve Microsoft Defender for Cloud integration ile birlikte geliyor.

 DDoS IP korumasının temel özellikleri aşağıdaki gibi:

  • Muazzam mitigation kapasitesi ve ölçekleme : Azure’un küresel ağı tarafından desteklenen bulut ölçeğinde DDoS korumasıyla iş yüklerinizi en büyük ve en karmaşık saldırılara karşı koruyun.
  • Uyarlanabilir ayarlar : Uygulamanızın ölçeğine ve gerçek trafik düzenlerine göre ayarlanmış uyarlanabilir ayar ile false positiveler en aza indirirken uygulamalarınızı ve kaynaklarınızı koruyun.
  • Saldırı analizleri, ölçümler ve log kaydı : DDoS saldırılarını neredeyse gerçek zamanlı olarak izleyin ve saldırı yaşam döngüsü, vektörler ve mitigation ile ilgili görünürlük ile saldırılara hızla yanıt verin.
  • Azure Güvenlik Duvarı Yöneticisi ile Entegrasyon : Diğer ağ güvenliği hizmetlerinin yanı sıra ortamınız genelinde DDoS korumanızı merkezi olarak yönetin.
  • Microsoft Sentinel ve Microsoft Defender for Cloud ile entegrasyon: Microsoft Sentinel ile entegre zengin saldırı analitiği ve telemetri ve Microsoft Defender for Cloud tarafından sağlanan güvenlik uyarıları ve önerileri ile güvenlik katmanlarınızı güçlendirin.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu