Haberler

Microsoft, Internet Explorer İçin Bir Kez Daha Uyardı Destek 15 Haziran 2022’de Sona Eriyor

Microsoft bugün Windows müşterilerine, Internet Explorer 11 web tarayıcısını Haziran ayında bazı Windows 10 sürümlerinden kaldıracaklarını ve yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge ile değiştireceklerini hatırlattı. Internet Explorer kullanımdan kaldırıldıktan sonra Microsoft, yerleşik Internet Explorer modu (IE modu) özelliği aracılığıyla Microsoft Edge’deki eski Internet Explorer tabanlı web sitelerini ve uygulamaları desteklemeye devam edecek. 15 Haziran 2022’de kullanımdan kaldırıldıktan sonra, Internet Explorer masaüstü uygulaması devre dışı bırakılacak ve başlatıldığında kullanıcıları otomatik olarak Microsoft Edge’e yönlendirecek. IE11’in kullanımdan kaldırılması,  Semi-Annual Channel  (SAC) aracılığıyla Windows 10 client SKU’ları (sürüm 20H2 ve üstü) ve Windows 10 IoT (sürüm 20H2 ve üstü) çalıştıran sistemlere sunulan Internet Explorer 11 masaüstü uygulamalarını etkileyecek.

Microsoft Edge’de IE modunu etkinleştirmek için,  edge://settings/defaultbrowser adresine gitmeniz , ‘ Sitelerin Internet Explorer’da yeniden yüklenmesine izin ver ‘ seçeneğini açmanız ve web tarayıcısını yeniden başlatmanız gerekiyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.