Haberler

Microsoft Edge’de Sekme Grupları ve Yeni Alışveriş Özellikleri

Windows 11’in çıkışından önce Edge de bir takım yeni güncellemeler aldı. Bu yeni güncellemelerden belki de en önemlisi sekmeleri gruplandırabilme özelliği.

Bir grup oluşturmak için ctrl’ye basarak dahil etmek istediğiniz sekmeleri seçiyorsunuz, daha sonra da sağ tık menüsünden “sekmeleri yeni gruba ekle”yi seçiyorsunuz. Her grup için farklı bir başlık ve renk seçebiliyorsunuz. Ayrıca bir sekmenin üzerine geldiğinizde web sayfasının bir önizlemesini de görebiliyorsunuz.

Microsoft Edge aynı zamanda bazı kullanışlı alışveriş özellikleri de kazanıyor. Tarayıcı kullanıcılara 5 milyondan fazla ürün için incelemeler ve puanlar sunabiliyor. Bir ürün sayfasındayken adres çubuğundaki mavi sekmeye tıkladığınızda güvenilir kaynaklardan uzman incelemelerine ulaşabiliyor, ortalama tüketicilerin yıldız puanlandırmalarına bakabiliyorsunuz.

Ne alacağınıza karar verdiğinizde ise, Microsoft alışverişin biraz daha hızlı tamamlanmasına yardımcı oluyor. Satıcının misafir alışveriş opsiyonunu seçerseniz, “ekspres kasayı kullan”a tıklayabiliyorsunuz. Bilgilerinizi el ile bir kere girdikten sonra, Edge bunları sonraki alışverişleriniz için kaydedebiliyor. Her şeyin yolunda olduğundan emin olduğunuzda “Bütün kuponları dene ve ayrıntıları otomatik doldur”a basabiliyorsunuz. Bilgilerinizi kaydeden Edge daha sonra size indirim sağlayabilecek kuponlar olup olmadığını kontrol ediyor.

Bir başka tarafa ise Edge’in içine gömülü yolculuk tavsiyeleri var. Uçuşları kontrol ettiğinizde, adres çubuğundaki bir bildiriye tıklayarak gideceğiniz istikametten öneriler alabiliyorsunuz. Bu yolculuk aracı şu an sadece Birleşik Devletler’de ve belirli sitelerde çalışıyor ama yakında başka yerlerde de kullanılabilir hale gelecek.

Artık Microsoft Başlat’taki kişiselleştirilmiş haberler de tarayıcıya geçiş yapıyor. Yeni bir sekme açtığınızda ilgilerinize bağlı olarak başlıklar ve makaleler geniş bir yayıncı yelpazesinden seçilerek size sunuluyor.

Kaynak: engadget.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.