Haberler

Microsoft Edge ile PDF Düzenlemek Daha Kolay Hale Gelecek

PDF düzenlemek Microsoft Edge ile daha kolay bir hale gelecek. Windows Latest’ın haberine göre, Edge Canary Kanalı’nda üçüncü parti uygulamaları kullanmadan dökümanlara yazı ekleyebilme özelliği test ediliyor. Add Text (Yazı Ekle) olarak adlandırılan özelliğin Edge 94 ile gelmesi bekleniyor.

Normalde, var olan bir dökümana yazı eklemek istiyorsanız Adobe Acrobat Reader gibi bir program indirmeniz gerekiyor. Ama online formlar söz konusuysa, Yazı Ekle özelliği ile dökümanlar üzerindeki boşlukları tarayıcınız üzerinden doldurmanız mümkün hale gelecek.

Bu işlem zaman kazandıracağı gibi eğer paralı veya metin düzenleme için aylık ödemeli bir PDF programı kullanıyorsanız paranızın cebinizde kalmasını da sağlayacak. Tabii Foxit Reader gibi ücretsiz alternatifler halen mevcut.

Microsoft Edge 94 (Canary) ile gelmesi beklenen özelliğin çalışma prensibi gayet basit olacak. Tarayıcıdayken PDF dökümanını açacak ve sadece ekrandaki Yazı Ekle düğmesine basacaksınız.

Alternatif olarak dökümanın herhangi bir noktasına sağ tıklayıp yazmaya da başlayabilirsiniz. Font büyüklüğü ve rengi üzerinde küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Fakat şu an font türünü değiştirmek için bir seçenek gözükmüyor.

Benzer olarak yazı karakterlerini kalınlaştırmak, italik hale getirmek veya metinlerin altını çizmek gibi unsurlar da eksik gözüküyor. Yani bu özellik metinler üzerinden ağır değişiklikler yapmayı planlayanlar için yeterli olmayabilir. Fakat mail ile gelen medikal formlar veya ofis anketleri doldurduğunuz anlar oluyorsa Yazı Ekle fonksiyonu Edge kullanıcılarının işini oldukça kolaylaştıracak.

Kaynak: techradar.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.