Haberler

Microsoft Defender Zero-touch iOS Onboarding Özelliği Artık Public Preview

Microsoft, iOS’ta Microsoft Defender for Endpoint (MDE) için Zero-touch iOS Onboarding özelliğinin artık genel önizlemede sunulduğunu ve kurumsal yöneticilerin Defender for Endpoint’i kayıtlı cihazlara sessizce otomatik olarak yüklemesine olanak tanıdığını söyledi.

MDE üzerinde,slient dağıtımı yapılandırıldıktan sonra kullanıcı etkileşimi olmadan hedeflenen cihazlara yüklenebiliyor. Cihaz daha sonra Microsoft Defender Güvenlik Merkezi portalına eklenecektir. Ardından, kullanıcıya kurulumun tamamlandığı bildirilecektir. Kimlik avına karşı koruma, güvenli olmayan bağlantı engelleme, jailbreak algılama ve güvenlik açığı değerlendirmesi gibi MDE iOS koruma özellikleri otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Microsoft, “Bu yeni özellikle, kuruluşlar artık Microsoft Endpoint Manager’a kayıtlı iOS cihazlarında Microsoft Defender for Endpoint’i, son kullanıcıların uygulamayla etkileşime girmesine gerek kalmadan otomatik olarak dağıtabilir” dedi.

Defender for Endpoint on iOS, kuruluşların iOS 12.0 ve sonraki sürümlerini çalıştıran iPhone’larını ve iPad’lerini kimlik avı saldırılarına ve kötü amaçlı web siteleri, e-postalar ve uygulamalardan gelen güvenli olmayan ağ bağlantılarına karşı koruma sağlıyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu