Anasayfa » Microsoft Defender, Linux İçin Geliyor Android ve iOS Yakında

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft Defender, Linux İçin Geliyor Android ve iOS Yakında

Microsoft, macOS için Microsoft Defender’ı yayınladıktan bir yıl sonra Ubuntu, RHEL, CentOS ve Debian dahil olmak üzere çeşitli Linux dağıtımları için virüsten koruma yazılımının ön izlemesini duyurdu.

Microsoft, yakında Google’ın Android ve Apple’ın iOS mobil işletimleri için Defender’ı yayınlamayı planlıyor.

Microsoft, bu yıl içinde kullanıma sunulacağını açıklasa da, iOS ve Android sürümlerini ne zaman piyasaya süreceği konusunda net bir açıklama yapmadı.

Son birkaç yıldan beri, bilgisayar korsanları Linux ve macOS platformlarına daha fazla dikkat etmeye başladılar ve virüsler, truva atları, casus yazılımlar, reklam yazılımları, fidye yazılımları için hedef haline geldi.


Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

1 Yorum

  1. Meyve veren ağaç taşlanır. Linux ve türevlerinin kullanımı son kullanıcı olarak ta artışta bu yüzden. Doğru bir hareket olmuş. Gerçi Microsoft defender ne kadar başarılı tartışılır fakat bu alanda bir dev’inde rol alması güzel bir gelişme.

    Cevapla

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>