Haberler

Microsoft Defender, Linux İçin Geliyor Android ve iOS Yakında

Microsoft, macOS için Microsoft Defender’ı yayınladıktan bir yıl sonra Ubuntu, RHEL, CentOS ve Debian dahil olmak üzere çeşitli Linux dağıtımları için virüsten koruma yazılımının ön izlemesini duyurdu.

Microsoft, yakında Google’ın Android ve Apple’ın iOS mobil işletimleri için Defender’ı yayınlamayı planlıyor.

Microsoft, bu yıl içinde kullanıma sunulacağını açıklasa da, iOS ve Android sürümlerini ne zaman piyasaya süreceği konusunda net bir açıklama yapmadı.

Son birkaç yıldan beri, bilgisayar korsanları Linux ve macOS platformlarına daha fazla dikkat etmeye başladılar ve virüsler, truva atları, casus yazılımlar, reklam yazılımları, fidye yazılımları için hedef haline geldi.

Kaynak

Link

Bir Yorum

  1. Meyve veren ağaç taşlanır. Linux ve türevlerinin kullanımı son kullanıcı olarak ta artışta bu yüzden. Doğru bir hareket olmuş. Gerçi Microsoft defender ne kadar başarılı tartışılır fakat bu alanda bir dev’inde rol alması güzel bir gelişme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.