Haberler

Microsoft Azure’u Kesintilere Karşı Güçlendiriyor

Kesintiler firma operasyonları için son derece önemli olabiliyor. Bu sebeple Microsoft Azure için sağladığı kesinti modu erişmini genişleteceğini duyurdu. Erişim hem tarayıcı temelli hem de masaüstü uygulamalar boyunca genişletilecek.

Azure Active Directory (Azure AD) yazılım devinin Office 365 doğrulama hizmetinden sorumlu bir bulut platform. Fakat herhangi bir kesinti durumunda kullanıcılar bulut hizmetlerine erişmelerini sağlayan Azure Portal’a olan bağlantılarını kaybediyorlar.

Geçen yıl yapılan SLA güncellemesi ile Azure AD’nın açık kalma durumu %99.9’dan %99.99’a çıkarılmıştı.  Bunu da normal operasyonlardaki doğrulama verilerinin yedeğini alarak yapıyordu. Azure AD’nin herhangi bir ağ problemi dolayısıyla ulaşılamaması durumunda, servis “kesinti modu”na giriyor ve müşterilere işlerine devam edebilme imkanı sunuyordu.

Bu yedek doğrulama servisi 2019’dan beri Microsoft Outlook ve SharePoint Online için çalışmaktaydı. Şimdiyse Microsoft söz konusu hizmeti bütün Microsoft uygulamalarına getiriyor. Bu uygulamalara Office 365 ve Microsoft Teams de dahil.

Normal modda yedekleme hizmetleri gerekli doğrulama verilerini depoluyor. Bu verileri yedekte 3 gün boyunca tutulabiliyor.

Kesinti modunda ise ne zaman bir doğrulama isteği başarısız olsa, Azure AD otomatik olarak yedek servisine yönlendiriliyor.

Kaynak: techradar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.