Anasayfa » Microsoft, Azure Sphere Linux IoT İşletim Sisteminde Hata Bulana Ödül Vereceğini Duyurdu

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft, Azure Sphere Linux IoT İşletim Sisteminde Hata Bulana Ödül Vereceğini Duyurdu

Microsoft, Azure Sphere için Linux tabanlı işletim sistemini etkileyen kritik hatalar için 100.000 dolarlık bir ödül vereceğini duyurdu. Microsoft, onaylı güvenlik araştırmacılarına, internete bağlı (IoT) cihazlar için Linux tabanlı platformu olan Azure Sphere’in güvenliğini tehdit eden sistem açıkları için 100.000 dolara kadar bireysel ödül sunan Azure Sphere Araştırma Yarışmasını başlattı.

Azure Sphere Şubat ayında genel kullanıma sunulmuştu şimdilerde Microsoft, saldırganların güvenlik açıkları için Linux tabanlı işletim sistemini araştırmasına izin vermeye hazır olduğunu söyledi. Yarışmanın süresi üç ay olup Azure Pluton ve Azure Secure World’de kod çalıştırabilen araştırmacılara 100.000 $ ‘lık en büyük ödül verileceği belirtildi.

Azure Sphere Şubat ayında kullanıma sunulmuştu.Microsoft, saldırganlara güvenlik açıklarını bulmaları için Linux tabanlı işletim sistemini araştırmaya izin verdiklerini belirtti.

Araştırmacıların 15 Mayıs 2020’den önce Microsoft’a bir başvuru formu göndermeleri gerekmektedir.Microsoft, uygulamaları her hafta gözden geçirecek ve kabul edilen araştırmacıları e-posta ile bilgilendirileceği açıklandı. Yarışma 1 Haziran ile 31 Ağustos arası yapılacak ve kazanalar büyük ödülün sahibi olacaklar.


Başvuru adresi

Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>