Haberler

Microsoft 365 Hizmetlerinde Dünya Çapında Kesintiler Yaşanıyor

Microsoft 365 hizmetlerinde gündüz saatlerinde başlayan ve halen devam eden kesintiler Dünya çapında müşterileri etkilemeye devam ediyor. Son 8 saattir kullanıcılar Exchange Online hesaplarına erişemediklerini ve epostaların teslim edilemediğini belirtiyor.

Etkilenen hizmetler, Exchange Online, Microsoft Teams, SharePoint Online, Graph API ve Universal Print olduğu belirtiliyor. Microsoft, Microsoft 365 müşterilerine gönderilen hizmet uyarısında, “Kullanıcılar bazı M365 hizmetlerine erişirken gecikmelerle karşılaşabilir ve hatalarla karşılaşabilir” diyor. Microsoft, devam eden hizmet kesintileriin temel nedenini araştırırken bu kesintinin etkisini azaltmak için şu anda Microsoft 365 trafiğini yeniden yönlendirdiğini söylüyor.

Yine bu gün cloudflare hizmetlerinde kesinti olmuş ve onlarca müşteri bu kesintilerden etkilenmişti. Bu olayın üzerinden uzun bir zaman geçmeden M365 hizmetlerinde kesinti yaşandı.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.