Haberler

Microsoft 365 Güncellemeleri Otomatik Yükleyecek

Microsoft, Office uygulamalarını bilgisayarları kilitliyken veya boştayken otomatik olarak güncelleneceğini belirtiyor. Bu yeni özellik “update under lock” olarak tanımlanıyor ve güncelleme sürecini daha hızlı ve daha güvenli hale getiren Click-To-Run teknolojisini kullanıyor.

Microsoft ürün yöneticisi Julia Lieberman, “Microsoft, bir makine boştayken veya kilitli moddayken, uygulamalar çalışıyor olsa bile, bekleyen bir Microsoft 365 uygulamaları güncellemesini uygulayan bir optimizasyon geliştirdi” dedi.

Bir Office uygulaması güncellemesi başlatmadan önce, office uygulamarını kapatıyor (arka planda makrolar gibi herhangi bir görev çalıştırmıyorsa ve tüm değişiklikler kaydedilmişse). Uygulamayı kapattıktan sonra bekleyen güncelleme yükleniyor ve uygulama geri açılarak yaklaşık 4 saniye önceki durumuna geri yükleniyor. Ancak, güncelleştirmeye ihtiyaç duyan uygulamalar güvenli bir şekilde kapatılamazsa ofisin bir sonraki kullanımında kullanıcılara güncelleme bildirimi yapılarak normal şekilde yüklenmesi sağlanıyor

Bu yeni güncelleme mekanizması, aşağıdaki şartları sağlayan sistemler tarafından kullanılabilecek.

  • Microsoft 365 abonelikleri, Visio ve Project, ancak kendi güncelleştirme süreci olan Microsoft Teams hariç
  • Current Channel: Version 2109 or later
  • Monthly Enterprise Channel: Version 2112 or later
  • Semi-Annual Enterprise Channel (Preview): Version 2202 or later
  • Semi-Annual Enterprise Channel: Version 2208 or later (Ocak 2023’te çıkacak)

Bu yeni hizmet, Windows 10 ve 11 kalite ve özellik güncelleştirmelerinin yanı sıra sürücü, firmware ve kurumsal güncelleştirmeler için Microsoft 365 Uygulamalarının otomatik dağıtımını yönetiyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu