Haberler

MGM Resorts Oteller Zincirinin Kullanıcı Verileri Çalındı

MGM Resorts oteller zincirinin 10 milyondan fazla müşterisinin verilerinin bulunduğu veri tabanının illegal mecralarda satıldığı ortaya çıktı.

Veriler, MGM bulut hizmet birinde Temmuz 2019’daki bir güvenlik ihlalinden geliyor. Toplamda, 2017 yılına kadar yaklaşık 3.1 milyon benzersiz e-posta adresiyle 10.683.189 kayıt var.

Veri ihlali, MGM bulut hizmetlerinde Temmuz 2019’da yaşanan veri sızıntısından geliyor. Toplamda 2017 yılına kadar yaklaşık 3.1 milyon benzersiz e-posta adresiyle 10.683.189 kayıt var.

Veri sızıntısı ayrıntıları arasında müşteri adları, doğum tarihleri, e-posta adresleri, telefon numaraları ve posta kodlarıyla birlikte adresler bulunur. MGM yaptığı açıklamada veri ihlalini kabul etti.

İhlale uğrayan veriler arasında Twitter CEO’su Jack Dorsey, pop yıldızı Justin Bieber ve ABD İç Güvenlik ve Ulaştırma Güvenliği İdaresi yetkilileri gibi yüksek profilli müşterilerin bilgilerini içeriyor.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.