Haberler

Meta’nın Metin Tabanlı Yeni Sosyal Medya Platformu “Threads” Kullanıma Sunuldu

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, bir süredir geliştirmekte olduğu yeni sosyal medya platformu Threads’ı kullanıma açtı. Gece saatlerinde 100’den fazla ülkede indirmeye sunulan uygulama, kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından indirildi. Detaylar haberimizde.

Threads

Mark Zuckerberg’in kurucusu olduğu ve CEO’luğunu yaptığı Meta, bir süredir Twitter’a rakip olacak, metin tabanlı bir sosyal medya uygulaması üzerinde çalışıyordu. Geçtiğimiz ay tasarımı ortaya çıkan ve Instagram kullanıcıları tarafından test edilmeye başlanan uygulama bugün itibariyle 100’ü aşkın ülkede kullanıma açıldı. Mark Zuckerberg, yeni sosyal medya uygulamasının kullanıma açıldığını kişisel hesabından duyurdu. Musk, uygulamanın 4 saat gibi kısa bir sürede 5 milyon kişi tarafından indirildiğini açıkladı. Bu indirme sayısı şu an 10 milyon kullanıcıyı aşmış durumda.

Threads nedir? Nasıl kullanılır?

Meta’nın Facebook ve Instagram’dan sonraki yeni sosyal medya uygulaması olan Threads, metin odaklı bir platform. Elon Musk’ın sahibi olduğu Twitter ile benzer özellikler taşıyan uygulama, 500 karakterlik metin paylaşımları ile birlikte görsel, video ve bağlantı paylaşımlarına olanak tanıyor. Threads Meta’nın Facebook ve Messenger çiftinde uyguladığı gibi Instagram ile birlikte ikiz bir kullanım sunuyor. Kullanıcılar uygulamaya Instagram hesabı ile giriş yapıyor ve yine Instagram’daki kullanıcı adı ile Threads’ta yer alabiliyor. Hakkımda, bağlantı ve profil fotoğrafı gibi diğer bölümler ise Instagram’dan bağımsız olarak özelleştirilebiliyor.

Threads arayüzü

Android ve iOS’ta Threads uygulamasını uygulama marketinden “Threads, an Instagram” aramasıyla indirebilirsiniz. İndirme sonrasında telefonunuzda açık Instagram hesabı ile Threads uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk oturumda Instagram uygulama doğrulaması, SMS doğrulama veya e-posta doğrulaması yapılması gerekiyor.

Siz Threads’i nasıl buldunuz? Sizce Twitter’a rakip olabilecek mi? Facebook ve Instagram kadar popüler olur mu? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu