Murat YORULMAZ

  • @hakanuzunerMerhaba Hocam,serverların logolarını inceledim ama bir hata bulamadım bu soruna sebep olabilecek. Microsoft Baseline analiz programı tüm security ve critical updatelerin yüklü olduğunu gösteriyor bende denetmene bunu göstereceğim. Wsus tarafında hala neden böyle gösteriyor konusunda çözümüm yok açıkcası. Geçen hafta…   Devamı»

  • @serkanuzunerMerhaba Hocam,Hem WSUS hem de update alan/alamayan sunucularda C:WINDOWSSoftwareDistributionWebSetupklasörü mevcut değil.Ayrıca update alamayan serverlar tüm updateleri alamıyor değil, bazılarını alıyor bazılarını alamıyor.Ayrıca örneğin 2008 r2 server’a KB123456 nolu update i gönderdim ve not applicable olarak rapor geldi. Serve…[Devamını oku]


  • Merhaba,Aktif olarak kullandığımız 2008 R2 yüklü WSUS server’ımız vardı ve onu kapatarak yerine 2012 R2 yüklü WSUS sunucuyu aktif ettik. 4 aydırda sorunsuz kullanıyoruz. Geçenlerde rapor çektim ve çoğu updalerin install olmasını seçtiğim halde “not applicable” olarak göründüğünü farkettim. Herhalde…   Devamı»

  • Merhaba Hocam,Yalnız ben toplu assign edemiyorum zaten yaşadığım sorun bu. Bir sürü eksik güncelleme var ama her birine tek tek tıklayıp ilgili gruba assign etmem gerekiyor. 5-10 tanesini seçip tek hamlede assign edemiyorum. Bunun bir yolu var mıdır?

  • Merhaba,WSUS üzerindeki serverların bazılarında önceden assign edilmemiş 40 tane güncelleme var hatta bir server’da bu sayı 142 ye kadar çıkmış bu zamana kadar da assign edilmemiş ama belirli bir sebebi yok maalesef. Şİmdi ben bu güncellemeleri assign etmek istiyorum ama…   Devamı»

  • Merhaba,verdiğiniz bilgiler doğrultusunda TMG üzerinde web policy oluşturdum. şuan assign edeceğim bir update olmadığı için test edemiyorum ama çalışacağına inanıyorum. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, şuan çalışmasa bile gideceğim yolu anladım. 

  • Merhaba,4 senedir 2008 R2 server üzerinde WSUS server’ı sorunsuz olarak kullanıyorduk ve WSUS server’ın internet çıkışları yine TMG Proxy üzerinden oluyordu. 1 ay kadar önce server’ı yeniden kurarak 2012 R2 server yaptık ve yine WSUS olarak yapılandırdık. Server ismi ve…   Devamı»