Erhan KARAHAN

  • Öncelikle açıklayıcı cevaplar için Teşekkürler, Clone olarak dönülen dc lerde zamanla sorunlar çıkabiliyormuş zaten Microsoft da önermiyor yazılarda okumuştum.Açıkcası bende bu yöntemi kullanmak istemiyorum. Hakan beyin bahsetmiş olduğu konuyu ilk kez duyuyorum.Birden fazla site yada dc olan ortamlarda dediğiniz gibi…   Devamı»

  • Merhabalar, Sistemimizde 5 adet DC bulunmaktadır.Bunlardan biri fiziksel sunucu diğerleri sanaldadır.Herhangi bir sorun çıkması duruma karşın bir tane fiziksel de tutmuştuk.Şimdi sunucunun diskinde bad sector sorunu ortaya çıktı ve diski değiştirmemiz gerekiyor.SSD bir disk üzerine geçirmek istiyoruz. Sormak istediğim bunun…   Devamı»


  • Merhaba,Aynı sınıf olan networkler kendi aralarında root edilebiliyor.Farklı sınıf networkler de birbirleriyle haberleşebilir mi ? Mesela C sınıf bir Network adresi B sınıf bi adresle haberleşebilir mi ? Örneğin C sınıfı 192.16.2.0 networku ile B sınıfı 172.16.00 network u gibi.Teşekkürler.

  • Gönderen: @enginkosova Merhaba,Client tarafının Relay erişimi olmaması gerekir, neden böyle bir gerekliliğiniz var?

    Merhaba,Client hana sunucu loglarını danışman firmaya gönderiyor oyüzden relay a açtık. Sadece ilgili domaine gitmesi için ne yapılabilir ?

  • Herkese Merhabalar,Exc server 2010 da external relay kullanarak içerdeki bi uygulama üzerinden dışardaki bir mail adresine log gönderiyoruz.Fakat relay external olarak açık olduğu için içerden mail gonderen kişi herhangi bi adresede gönderebilir.Sadece ilgili domaine gitmesi diğer gönderim taleplerini red etmesi…   Devamı»

  • Gönderen: @erdogantemur Kart olarak ne kullandınız?Merhaba,Sorun çözüldü.San sw tarafında conf kısmında eksik bir kısm kalmış.Zone config kısmında oluşturduğum zone aktif etmemişim.Ek olarak bu unitelerde direk HBA ile host a bağlantı yapılacak ise Port Type olarak Loop  San sw bağlantı yapılacak…   Devamı»

  • Herkese Merhabalar,HP msl 2024 bir backup unitesi satın aldık.2 drive dan oluşan bi tape  cihazı.Cihaz bağlantı tipi olarak FC kullanıyor.Üniteyi kullanacağım  program Veritas Backup exec ve bir masaüstü pc üzerinde kurulu.İlk olarak backup makinem, HP san switch  üzerinde HP P2000…   Devamı»

  • Merhabalar,Kısa bir süre önce Local Audit Policy kullanıyorduk.Basic olarak ve herhangi bir sorun yoktu.Daha sonra advanced Audit konfigürasyonu yapıldı ve audit policyler çalışmaz hale geldi.Tekrar basic  olarak kullanmak istediğimizde Evet viewer da loğları göremiyoruz.Site içinde yaptığım aramalarda daha once benzer…   Devamı»