Anasayfa » Emrah YILMAZ

Emrah YILMAZ

  • Yaklaşık 6 yıldır bir kablosuz ürün kullanıyorum. Sadece exe yi çalıştırıp kablosuz olarak görüntü aktarıyorum. Fakat artık donmalar çok olduğu için yeni ürün arayışındayım.Önerilen 2 ürüne de baktım ve kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum:1- benq üzerinde harici bir ses çıkışı yok…   Devamı»


  • Turuncu yazan yerdeki paneli dışarı çıkarın üzerinde ledler vardır. Neden hata verdiği o panel üzerinde yanan lede göre görürüsünüz.Mavi ışık önemli bir şey değil. Çoklu sunuculu ortamlarda arkasında mavi ışık yakar, bu sayede arkadan baktığınızda sunucuyu fiziksel olarak görmenize yarar.

  • Terminal server kurup buradan çalışmaları da diğer seçenek olarak dursun.

  • Herhangi bir microsoft partner olan bilişim firmalarından alabilirsiniz. lisans konusunda da ne alacağınıza karar vermeniz açısından da yardımcı olurlar.

  • Gönderen: @M.F.KaanBakir Konu hakkında bilgi sahibi değilim. Serverı ilk kez kullanıyoruz.  Yani 3 kişi bağlanabilmek için ayrıca bir ücret mi ödemeliyiz? Nasıl bir yol izleyeceğiz?3 kişi aynı anda kullanabilmek için terminal server lisansı almanız ve sunucu üzerine tanımlamanız gerekiyor. kaç…   Devamı»

  • Şunları gözden geçirin;örneğin paylaştığınız bilgisayar üzerinde en son yaptığınız değişiklik neydi,paylaştığınız bilgisayar üzerinde en son yüklenen güncelleştirmeler,paylaştığınız bilgisayarda kurulu olan antivirus, firewall vb yazılımların ayarları son güncelleştirmeleri,paylaştığınız bilgisayarda hard disk, network kartı gibi ana bileşenlerin…[Devamını oku]

  • Gönderen: @asilkor Merhaba herkese, c# windows form üzerinden mysql kullanarak apartman&site yönetimi programı yapıyorum sorum şu ki aidat eklediğim zaman borçlar butonuna bastığım zaman datagridview de toplam borç olarak gösterip ödeme yaptıkça da borcun düşmesini istiyorum ve bunun için veritabanına borçlar…   Devamı»

  • Cyberoam için ücretsiz olan iView programını kuracağınız sunucu üzerinde kullanabilirsiniz. iview kurduktan sonra cyberoam üzerinden syslog ayarlarını kurduğunuz sunucuya yönlendirmeniz gerekcek. daha sonrasında ayrı bir yazılım daha kurup ( zamanbaz ile ) logları zaman damgası ile saklayabilirsiniz.ayrıntılı kurulum için;https://www.dmzb…[Devamını oku]

  • Adımlar şu şekilde;Configuration> captive portal kısmını kendinize göre düzenleyin. burada custom html ile güzel portallar da oluşturulabilir isteğe bağlı.lan to wan fw kurallarında any trafic kısmını drop ta tutun. live user trafic kısmı accept olacak. dropta tuttuğunuzda internete bağlanmaya çalışan…   Devamı»

  • Cyberoam üzerinde hotspot özelliği var. logları da bir sunucuya göndererek kendi yazılımı ile tutabilirsiniz.25ing üzerinde guest user hesapları oluşturarak gelen misafirlere bu şifrelerle giriş yaptırabilirsiniz. hatta bu şifrelere saat sınırı da koyabilirsiniz. bu sayede şifreyi girdikten sonra örneğin 8 saat…   Devamı»