Haberler

Lamborghini Sian Roadster, Sadece 19 Adet Üretilecek

Lamborghini super aracını tanıttı
Lamborghini Sian Roadster 2021

Lamborghini Sian Coupe’nin yanına yeni modelini ekliyor: Sian Roadster. 820 beygir, 6.5 litrelik V12 motor ile beraber 48V yarı hibrit motor ile 0-100 km/sa tırmanmasını 2.9 saniyede tamamlayabiliyor. Azami hızı ise 350 km/sa ile sınırlandırılmış.

Yarı hibrit elektrikli motor, vites geçişlerinde tork görevi görüyor ve ivmeyi koruyarak sarsıntısız geçiş için destek sağlayabiliyor. Ayrıca bu yeni yarı hibrit motor, araç park esnasında ve geri manevralarında kullanılarak yakıt tasarrufuna da katkı sağlayabiliyor.

Sınırları daha da zorlayan model

Süper spor araba üreticisi daha önce tanıttığı Sian Coupe için 63 adet üretirken, Sian Roadster için sadece 19 adet üretileceğini ve hepsinin şimdiden satıldığını aktardı. Lambo’nun futuristik tasarımına sahip araç, kendine özgü hava kanalları ile aerodinamik verimliliği arttırıyor. Lamborghini Sian Roadster modeli teknik başarısını teknik şefi Maurizio Reggiani imzalı, tasarımı ise Tasarım Başkanı olan Mitja Borkert öncülük ediyor.

820 beygir güç ve yüksek tork ile en güçlü model Sian Roadster
Y harfini andıran ön ledler
48V yarı hibrit motor
0-100km/sa hıza 2.9 sn
Dinamik arka kanat
Ön lastikler 20″, arka lastikler 21″ jantlara sahip

Artırılmış Gerçeklik ile detayları yakından inceleyin

Lamborghini ayrıca mobil ziyaretçiler için bu yeni muhteşem aracını arttırılmış gerçeklik ile inceleme imkanı sunuyor. Mobil telefonunuzdan lam.bo sitesne grip AR ikonuna tıklayarak inceleme yapabilirsiniz.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.