Anasayfa » Karantina Döneminin Şirketi Zoom, İlk Çeyrekte 328Milyon$ Gelir Elde Etti

Makaleyi Paylaş

Haberler

Karantina Döneminin Şirketi Zoom, İlk Çeyrekte 328Milyon$ Gelir Elde Etti

video konferans uygulaması zoom gelirini katladı
Karantina döneminin uygulaması olan, video konferans uygulaması Zoom ilk çeyrekte 328 Milyol dolar gelir açıkladı.

Zoom, yatırımcıları için yayınladığı ilk çeyrek raporunda, 328,2 Milyon dolar gelir elde ettiğini paylaştı. Yapılan sunumda şirketin CFO görevini yürüten Kelly Steckelberg, 1 yıl içinde %169 büyüme sağlayarak yılın ilk çeyreğinde 328,2 Milyon dolar gelir elde ettiklerini aktardı.

Yatırımcıları için doğru tercih oldu

Şirket için ilk çeyrekte, ortalama olarak 202,48 milyon dolar gelir ve hisse başına kar 0,09 dolar bildirmesi bekleniyordu. Bu geçen süreçte hızla büyüyen Zoom, Amerika Birleşik Devletleri tarafından da hedef tahtasına konulmuş, güvenlik zaafiyeti içerdiği için istenmeyen haberlere maruz kalmıştı. Yine de açıklanan raporda, üç aylık dönemde düzeltilmiş kârda hisse başına 0,20 dolar bildirdi ve yatırımcıları için ciddi bir kâr sağlamış oldu. Şirket, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde %78 büyüyerek yatırımcıların dikkatini çekmişti.

Görüntülü ve sesli konferans uygulaması Zoom ilk çeyrekte pik seviyesini gördü

Raporda, karantina günlerinin kalkmasıyla Zoom, kullanımının düşmesi yüksek ihtimal olsa da ikinci çeyrek sonunda 500 Milyon dolar gelir hedefledikleri aktarılıyor. Şirketin finans şefi, 25 ülkede 100.000’den fazla K-12 okuluna ve özellikle milyonlarca insana hizmet verdiklerini ve COVID-19 odaklı hayır kurumlarına 1.4 Milyon dolarlık bağışta bulunduklarını aktardı.

Müşteri sayısı üçe katlandı

10 çalışandan fazla olan müşteri potansiyeli ilk çeyrekte 183.000den 265.00 0e çıkartarak yüzde 354 büyüme sağladı. Yine daha az çalışan sayılı şirketler ve bireysel olarak kullanım potansiyelide arttırdığı aktarıldı.


Kaynak

Makaleyi Paylaş

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>