Haberler

iOS 16.3 İçin Tarih Kesinleşti: İşte Yeni Özellikler! 

Popüler teknoloji devi Apple, iOS 16.3 güncellemesi için gelecek haftayı işaret etti. Uzun zamandır test edilen sürüm, yeni güncelleme ve yenilikler ile kullanıma çıkacak!

Apple’ın uzun zamandır beklenen iOS 16.3 sürümü için tarih belli oldu. Önümüzdeki hafta destekli iPhone modeller için geleceği söylenen güncellemenin iPadOS, watchOS, tvOS ve macOS cihazlarına da gelmesi bekleniyor. Peki güncelleme hangi yenilikler ile birlikte geliyor? İşte haberle ilgili detaylar…

iOS 16.3’ün yayınlanmasında ilk olarak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in olduğu düşünülüyor. Yaşanan problemler özellikle kullanıcıların cihaz kullanımlarını etkilediği için Apple sürüm hakkında çalışmaları hızlandırdı ve gelecek hafta destekli cihazlara sunacak. Sürümle birlikte gelecek yeniliklerde ise CarPlay ve Siri tarafındaki hataların ortadan kaldırılması planlanıyor. Özellikle Siri tarafında yaşanan müzik istekleri sorunu, artık daha duyarlı ve algılayıcı hale gelecek.

İlginizi Çekebilir: iPhone 14 Modellerine Zam Geldi

Can sıkan hatalar iOS 16.3 ile düzeltiliyor!

iOS 16.2’nin yayınlanmasıyla birlikte rahat bir kullanım sağlasa bile bazı optimizasyon sorunlarıyla birlikte gelmişti. Can sıkan problemlerde ekranda istemsiz çıkan soru işareti, çizgiler ve belirsiz kamera sorunları yaşanabiliyordu. Konu hakkında devreye giren Apple, bu sorunların tamamını iOS 16.3 güncellemesiyle çözmeyi planladığını söyledi. Çözüme kavuşacak hatalar gelecek hafta resmi şekilde sonlandırılacak.

iPhone iOS

iOS 16.2 ile birlikte yayınlanan ve bazı hatalarının olmasıyla geri çekilen “Ev uygulaması” yeni yayınlanacak sürümde tekrardan geliyor. Platformu “daha verimli ve güvenilir” şekle getirecek olan güncelleme, harika bir kolaylık sağlayacak. iOS 16.3 şu anda resmi olmasa da bazı kullanıcılara test edebilmeleri için yayınlandı. Sınırlı olarak sunulan sürüm, beraberinde getireceği yeniliklerle kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunacak!

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu