Haberler

Instagram Akışına “Meta Verified” Sekmesi Geliyor

Meta, görsel odaklı sosyal medya platformu Instagram için yeni geliştirmelerde bulunuyor. Şirket, akış içerisine yalnızca Meta Verified aboneliği olan kullanıcıların olduğu bir sekme ekliyor. Kasım 2022’de kullanıma açılan Notlar bölümü için de yeni geliştirmeler test ediliyor. Detaylar haberimizde.

Meta Verified

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Platformun çatı şirketi Meta, her geçen gün yeni bir özelliği test ediyor; bu özelliklerden sorunsuz çalışan ve talep görenleri uygulamaya entegre ediliyor. Şirketin test aşamasına eklediği 2 yeni özellik gündemde. Bunlardan ilki Meta Verified abonelerini ön plana çıkarmayla, diğeri de geçtiğimiz yıl uygulamaya eklenen Notlar özelliğini geliştirmeyle alakalı. Detaylara birlikte göz atalım…

Instagram akışına üçüncü bir sekme ekleniyor: Meta Verified

Instagram anasayfasında kullanıcıların akışlarını özelleştirebilmeleri için “Takip ettiklerin” ve “Favoriler” olmak üzere 2 farklı sekme yer alıyor. Meta, bu bölüme Meta Verified isimli yeni bir sekme eklemeye hazırlanıyor. Test sürecinde olan bu yeni akış sekmesi, yalnızca Meta Verified abonelerine ait paylaşımların akışta görüntülenmesini sağlayacak. Şirketin bu hamleyle premium aboneliğe sahip kullanıcılarının görünürlüğü artırmak istediği, diğer kullanıcılar için de Meta Verified aboneliğini teşvik etmeyi planladığı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Twitter (X), Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Kazanıyor

Instagram Notlar artık daha gelişmiş özelliklere sahip olacak

Instagram, geçtiğimiz yıl Kasım ayında Notlar bölümünü kullanıma açtı. Raporlarda çok fazla ilgi görmediği paylaşılan bu bölüm için sesli not paylaşma, belirli kişilerin notlarını görebilme gibi birtakım geliştirmeler kullanıma sunuldu. Instagram notlar için şimdi de selfie videoları paylaşma özelliği geliyor. Instagram CEO’su Adam Mosseri yeni özellik için “Bu hafta notlar’da selfie videoları yayınlama özelliğini test etmeye başladık. Yakında notlar’daki varsayılan profil fotoğrafınızı kısa bir video ile güncelleyebileceksiniz. Videoya eşlik etmesi için ayrıca bir metin de ekleyebileceksiniz.” açıklamalarında bulundu.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu