Haberler

Indexer Diagnostics Windows Arama Sorunlarını Gideriyor!

Microsoft, kullanıcıların Windows 10 aygıtlarında karşılaşabilecekleri Windows Arama sorunlarını gidermelerine yardımcı olmak için bir Dizin Oluşturucu Tanılama programı yayımladı.

Hala Beta sürümündeki araç, bunu dosyalarınızın dizine eklenip eklenmediğini ve hangi yolların dizine eklenip eklenmediğini kontrol etmeyi mümkün kılar. Arama Dizini Oluşturucu hizmetini etkileyen olası sorunları saptamanıza olanak sağlar.

“Dizin oluşturma, bilgisayarınızdaki dosyalara, e-posta iletilerine ve diğer içeriğe bakma ve içindeki sözcükler ve meta veriler gibi bilgilerini kataloglama işlemidir. Dizin oluşturduktan sonra PC’nizde arama yaptığınızda, sonuçları daha hızlı bulmak için bir terimler dizinine bakar.”

Aracın temel amacı, hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için Windows Arama yeteneklerini anlamayı geliştirmek ve Arama’yı etkileyen genel sorunlara yönelik sorun giderme yeteneğini ve desteğini artırmaktır.

Windows Arama sorun giderme yardımcısı

Dizin Oluşturucu Tanılama yardımcı programı, Arama Dizin Oluşturucusu hizmetini etkileyen belirli sorunları aramalarına izin vererek, Windows Arama yanıt vermediğinde veya arama sonuçları bilgisayarınızda beklendiği gibi görünmediğinde olası sorunları tespit etme yeteneğinizi artırır.

Sistem yöneticileri gibi gelişmiş kullanıcılar ayrıca, dizin oluşturucu uygulamanın Performans sekmesinden çok fazla kaynak kullandığında kaynak izleri toplayarak bir aygıtın kaynak kullanımını izleme seçeneğine ve ayrıca düzgün çalışmadığında işlevsel izleri ve uygulama günlüklerini izleme seçeneğine sahiptir. Uygulama içinden dosyalanabilir hata raporlarına ulaşılabilir.

Indexer Diagnostics’in en önemli özelliği, arama hizmetini yeniden başlatarak veya sıfırlayarak Windows Arama’yı etkileyebilecek çeşitli sorunları gidermenize yardımcı olma özelliğidir.

Daha hızlı güncellemek için MS Store

Dizin Oluşturucu Tanılama aracı, Windows Arama hizmetini el ile yapmak için gereken çok adımlı yordamların aksine basit bir fare tıklamasıyla yeniden başlatmanıza ve sıfırlamanıza izin verdiği için, arama sorunlarını daha hızlı çözmenize yardımcı olacaktır.

Bu mümkün olmadığında ve Windows Arama, dosyalarınızı dizine ekleyemediğiniz veya sorgularınıza sonuç gösteremediğinde hatalı davranmaya devam ettiğinde, Microsoft’un analiz etmesi ve sizin için bir düzeltme oluşturması gereken tüm ilgili bilgilerle birlikte bir hata raporu dosyalamanıza olanak tanır.

Araca buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.