Haberler

Google’dan Araç Kullananlar İçin 2 Yeni Özellik

Google, araç sahiplerinin hayatını kolaylaştıracak 2 yeni özelliğini duyurdu. İlk özellik elektrikli otomobil kullanıcıların şarj istasyonu arayışını kolaylaştırırken diğer özellikse araç kullanırken canı sıkılanlar için sunulan keyifli podcastleri dinlemek isteyenlere özel hazırlanmış.


Günümüzde elektrikli araçlarda yaşanan şarj sorunlarının en önemlisi nerede şarj edilebileceği yönünde. Yanı sıra Level 2 şarjlar ve DC hızlı şarjlar arasında büyük farklar bulunmakta. Google haritalarda “elektrikli şarj istasyonu” yazdığınızda bir kaç seçenekle karşılaşsanız bile bu seçenekler sizi doğru yönlendirmeyebiliyor. Size en yakın görünen şarj istasyonuna gittiğinizde belki de en uzun şarj eden ünitelerden biriyle karşılaşabiliyorsunuz. Google haritalar yeni versiyonunda bu sorundan sizi kurtarıyor ve kullanıcılar isteğe bağlı daha hızlı şarj eden DC hızlı şarj ünitelerini filtreleyerek görebilme imkanı buluyor.

Şarj üniteleri filtrelenebilecek

Google’ın elektrikli araçlara yönelik tek güncellemesi bununla sınırlı değil. Haricinde kullanıcılar uygulama üzerinden şarj ünitesi seçimi yapabilecek ve J1772, CCS Combo 1 ve 2, Type 2, CHAdemo ve Tesla olarak filtreleyebilecek. Ülkemizde bu özelliklerin kullanımı aktif. Güncel sürünle tüm yeni güncellemelere erişmeniz de mümkün olacak. Priz türlerine göre hızlı şarj seçeneği “elektrikli şarj istasyonu” araması yaptığınızda yan sekmede mevcut olacak.

Podcastler için yeni geliştirme

Google’ın bir diğer özelliği ise trafikte keyifli bir şeyler dinlemek isteyenlere. Google Asistan artık belli podcast istekleri için komut algılama özelliği barındırıyor. Bu sayede bir podcast dinlemek istediğinizde otomatik kaldığınız yerden devam edebilecek, istediğiniz bölümü bir komutla açtırabileceksiniz. Bununla birlikte bölüm numarası, istediğiniz bir konu ya da konuk tercihi, bölüm başlığı gibi detaylara tek komuttan ulaşmanız mümkün olacak.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Google Haritalar Yakıt Dostu Özelliğiyle Geliyor


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu