Haberler

Google Youtube Vanced’i Kullanımdan Kaldırtdı

Youtube için popüler bir üçüncü parti uygulama olan Vanced, Google tarafından kapatıldı. Firmanın yasal bir hamlesi üzerine kapatılan Vanced, premium üyelik olmadan reklamsız Youtube deneyimi sunuyordu.

Youtube Vanced videolardan önceki, videolar sırasındaki ve sonrasındaki reklamları bloklayabiliyordu. Android platformunda olmasına rağmen, Amazon Fire TV cihazlarında da çalışabiliyor, Google işletim sistemlerini kullanan mobil cihazlarda bile kullanılabiliyordu.

Eğer uygulama halihazırda cihazınızda yüklüyse kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ama maalesef kendisi bundan sonra bir güncelleme almayacak.

Vanced web sitesi şu an uygulamanın özelliklerini taklit edebilen tarayıcı uzantılarının listesini içeriyor. Bu uzantılar ile Youtube Premium üyeliği satın almadan, üyeliğin getirdiği özellikleri kullanabileceksiniz. Tabii bu eklentilerin varlığı Youtube’un paralı üyeliği konusundaki sıkıntıları da gözler önüne seriyor.

Youtube’un kullandığı reklamlar eskisi gibi kısa bir mola olmak yerine, rahatsız edici ve dikkat dağıtıcı bir hale büründüler. Halihazırda bir çok uygulamanın oynattığı reklamların, para kazandırmak yanında, üyelik satmak için sinir bozucu bir formatta uygulandığı aşikâr (Örneğin Spotify bu konuda bayrağı taşıyor.)

Youtube paralı üyeliği ile Youtube Music, indirmeler ve arkaplanda çalma özelliklerini kazanıyorsunuz. Bu özellikleri istemiyorsanız sadece reklamları bloke eden yalın bir özellik ise sunulmuyor. Ayrıca bazı Youtube Premium kullanıcıları halen videolar sırasında reklama maruz kalabiliyorlar.

Kaynak: techradar.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.