Haberler

Google Search Internet Explorer 11 Desteğini Sonlandırıyor

Google Arama Microsoft’un Internet Explorer 11’ine olan desteği kesen en son büyük ürün oldu. Google yazılım mühendisi Malte Ubl’ın paylaştığı tweet’e göre Google Search artık IE 11 tarayıcısını desteklemeyecek.

Google Arama takımı yaptığı hesaplamalarla Microsoft’un eski tarayıcısına destek sağlamaya artık değmeyeceğini ortaya çıkardı. Ayrıca Ubl’ın tweet’ine göre “Artık Internet Explorer’ı geride bırakmanın ve Edge ya da başka bir tarayıcıya geçmenin vakti geldi.”

Google bundan önce mart ayında da Docs, Sheets, Slides ve öteki Google Workspace uygulamalarının desteğini kesmişti.

Internet Explorer ilk olarak 2013 yılında Windows 8.1 ile yayınlanmıştı. O sırada bir çok kullanıcı işletim sistemlerini güncelleme gereği duymadığından daha sonra Windows 7 için de çıkarıldı. Sadece 3 yıl sonra ise Windows 10’un çıkışıyla Microsoft Edge ile yer değiştirdi.

Fakat Edge Windows’un eski versiyonlarıyla uyumlu olmadığından IE 11 Windows 7, 8 ve 8.1 için tarayıcı olarak kullanılmaya devam etti. Bu sayede Google Chrome, Mozilla Firefox ve öteki üçüncü parti tarayıcılar karşısında market payını korumayı başarabildi.

Eğer herhangi bir sebepten hala Internet Explorer 11 kullanıyorsanız, Google Arama fonksiyonunu firmanın yaratıığı “geri düşük tecrübe” aracılığıyla kullanmaya devam edebileceksiniz. Arama fonksiyonu çalışmaya devam ederken, artık öteki tarayıcılarda sahip olduğu özellikleri taşıyamayacak.

Kaynak: techradar.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.