Haberler

Google Chrome’a Yeni Şifre Koruma Özellikleri Geliyor

Google Chrome 88 güncellemesi ile birlikte kullanıcıların şifrelerini rahatlıkla kontrol edebilmesini sağlayacak yeni özellikler ekleyecekini duyurdu.

Google Chrome 88 Güncellemesi Bir Dizi Yeni Güvenlik Özelliği İçeriyor
Google Chrome 88 Güncellemesi Bir Dizi Yeni Güvenlik Özelliği İçeriyor

Chrome 88, zayıf veya güvenliği ihlal edilmiş parolaları hızla kontrol etmek ve sorunu çözmek için yeni özellikler içerecek. Profil avatarına tıkladıktan sonra, zayıf şifreleri kontrol etmeye başlamak için panelde artık bir anahtar simgesi bulunacak.

Ayrıca Chrome 88‘de, kullanıcılar tüm şifreleri masaüstü ve iOS‘taki Chrome ayarlarından yönetip düzenleyebilecek. Google, bu özelliği yakında Android Chrome uygulamasına getirmeyi planlıyor.

Yeni sürümde parolaları rahatlıkla tanımlayabilecek ve güçlü olan yenileri ile değiştirmeniz mümkün kılınıyor. Güncellemenin ardından şifrenizin gücünü kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Kaynak: zdnet.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.