Haberler

Google Çeviri 110 Yeni Dile Daha Ulaşıyor!

Dünyayla iletişim kurmak her zamankinden daha kolay hale geliyor! Google Çeviri, 110 yeni dili destekleyerek dil engelini yıkmaya devam ediyor. Bu sayede, Google Çeviri’nin desteklediği dil sayısı 650’yi aşıyor ve bu durum, platformu dünyanın en kapsamlı çeviri araçlarından biri haline getiriyor.

Yeni eklenen diller arasında Ainuca, Bambara, Cakchiquel, Fince, Grenadialı Creole, Guarani, Haiti Kreyolu, Hmong Daw, Igbo, Kanuri, Kazak, Khmer, Kiche, Kürtçe (Kurmanji), Lingala, Maori, Maya Yucatec, Navajo, Oromo, Shona, Sindhi, Sinhala, Somali, Sundanese, Tagalog, Tatarca, Telugu, Tswana, Urdu, Uygurca, Xhosa, Yoruba ve Zulu gibi birçok az bilinen dil yer alıyor.

Google’ın yapay zeka modeli PaLM 2’nin katkılarıyla eklenen bu diller, milyonlarca insanın birbirleriyle daha kolay iletişim kurmasına ve farklı kültürleri keşfetmesine imkan tanıyacak.

Google Çeviri’nin yeni dilleri desteklemesi, şunlar gibi birçok açıdan faydalı olacak:

  • Eğitim: Farklı diller konuşan öğrenciler ve akademisyenler, bilgi ve araştırma materyallerine daha kolay erişebilecek.
  • Ticaret: İşletmeler, global pazarlara daha kolay ulaşabilecek ve yeni müşterilerle iletişim kurabilecek.
  • Seyahat: Seyahat edenler, gittikleri yerlerde yerel halkla daha kolay iletişim kurabilecek ve seyahat deneyimlerini daha keyifli hale getirebilecek.
  • Sosyal Etkileşim: Farklı diller konuşan insanlar, sosyal medyada ve diğer çevrimiçi platformlarda daha kolay bağlantı kurabilecek ve fikirlerini paylaşabilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu