Haberler

Google, Bazel 1.0’ı Kurdu ve Test Etti

Açık kaynak kodlu derleme araçları, çoklu dillere, çoklu platformlara ve büyük kod tabanlarına hızla kurulum sağlar.

Google’ın, Angular web framework ve TensorFlow makine kütüphanesi dahil olmak üzere çeşitli dilleri ve platformları destekleyen açık kaynaklı bir sistem olan Bazel Builder 1.0’ı yayına aldı.

Bazel, aynı zamanda doğru ve ölçeklenebilir yapılara ve performans olarak hızlı bir yapıya sahiptir. Bu araç sınıfları tanımlamak için Skylark olarak bilinen Starlak adlı tek biçimli bir dil kullanıyor.

Bazel 1.0’daki Temel Özellikler:

  • Uzaktan çalıştırma ve önbellekleme gibi özelliklerde dahil olmak üzere Android, Angular, C++ ve Java dillerini destekler.
  • Tüm Bazel 1.X sürümlerinin tamamı, Bazel 1.0 ile geriye dönük olarak uyumlu olacaktır. Her ay yayınlanan bültenler arasında, sürümler arasında en az üç aylık bir zaman olacak.
  • Bazel destek ekibi kritik hataları en kısa zamanda düzeltecek.

Bazel, geliştiricilerinin birden fazla platform ve programlama dili üzerinde test etmelerine izin veriyor. MacOS, Linux ve Windows işletim sistemlerini destekler. Büyük boyutlardaki kod bloklarını depolar ve optimize eder.

Bazel e başlamak için detaylı bilgilere web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.