Haberler

General Mobile Yenilenmiş Telefon Satışına Başlıyor

Türkiye merkezli teknoloji firması General Mobile yenilenmiş telefon satışına başlıyor. Ticaret Bakanlığı’ndan yenileme yetki belgesini alan firma yenilenmiş telefonları kredi kartına taksit imkanıyla 12 ay garantili olarak satacak.

General Mobile Yenilenmiş Telefon

Tüketici elektroniği pazarında ciddi bir yenilenmiş ürün furyası başladı. Bu iş için kurulan firmaların yanı sıra mobil operatörler ve teknoloji mağazaları da yenilenmiş ürün satışları yapıyor. Kullanıcılardan eski ürünler belirli bir fiyata satın alınıyor, arızaları onarılıp fiziki kusurları giderildikten sonra yeniden satışa sunuluyor. Bu kapsamda yeni bir atılım da General Mobile’den geldi. Firma yenilenmiş telefon satışı için Ticaret Bakanlığı’na başvuruda bulundu ve Yenileme Yetki Belgesi aldı.

General Mobile yenileme merkezi kurdu

General Mobile, eski akıllı telefonları toplayıp onaracağı bir yenileme merkezi kurdu. Kullanıcılar eski telefonlarını şirketin İstanbul Kağıthane’de açılan bu yenileme merkezine getirebilecek. Ayrıca Türkiye genelindeki 24 farklı yetkili serviste de eski cihazlar toplanıp bu merkeze gönderilecek. Şirket yalnızca kendi markasına ait cihazları geri alıyor. Alınan telefonların gerekli bakım ve onarımları yapılıyor, fiziki bir problemi varsa kasa veya ekran değişimine gidiliyor. Sıfırlanmış bir görüntü ve performansa ulaştıktan sonra da yeniden satışa çıkartılıyor.

General Mobile yenilenmiş telefonlar için 12 ay firma garantisi sunuyor. 12 ay içerisinde kullanıcı kaynaklı olmayan sorunlarda onarım ve değişim seçenekleri sunuluyor. Ayrıca kredi kartı ile 12 taksite kadar da ödeme seçeneği sunuluyor.

Yenilenmiş telefon girişimi ile ilgili şirketin satış sonrası hizmetler ve lojistikten sorumlu genel müdürü Arslan Yılmaz şu açıklamalarda bulundu;

“Türkiye’nin yerli akıllı mobil ürünler geliştiren markası olarak ülkemizin kaynaklarının verimli kullanımına büyük önem veriyoruz. Bu hedefle, kullanım ömrünü tamamlamayan ikinci el teknolojik ürünlerin tekrar ekonomiye kazandırılması, israfın ve çevreye verilen zararların azaltılması imkanlarını bulabileceğiz. Ayrıca alınan ürünlerle ilgili ithalat kalemlerinde düşüş yaşanması, kayıt dışılığın engellenmesi ve tüketicilerin güvenli ve garantili bir şekilde ikinci el alışveriş yapmasının sağlanmasının önünü açıyoruz. Bu projemizin sadece markamızın kullanıcılarına değil, Türk ekonomisine de büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.