Forum

Domain Kullanıcılar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Kullanıcılarında UAC'ın kapatılması

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,492 Görüntüleme
(@sertacsirma)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Domain kullanıcılarının kullandığı program web'den gelen executable bir dosyayı çalıştırarak güncelleniyor. Fakat UAC açıkken herhangi bir setup çalıştırıldığında şifre sorduğundan ben de kullanıcılarda UAC'ı local olarak devre dışı bıraktım. (GPO'dan UAC ile ilgili bir policy gelmiyor şu anda) Bu durumda sorunsuzca programlarını güncelleyebiliyorlar. Fakat bu işlemi yaparak kullanıcılara sistemlerine istedikleri gibi yazılım kurma iznini mi vermiş oldum? Çünkü bir kaç kişinin bilgisayarında facebook messenger uygulamasını gördüm. Bunu kuramamaları lazım user hakları ile normalde. Bu durum bu uygulamaya özel mi yoksa UAC ile alakalı olarak istedikleri gibi program kurabiliyorlar mı? Windows 7 işletim sisteminden bahsediyorum bu arada. AD işletim sistemi ise 2008R2.

Saygılarımla

Gönderildi : 18/06/2012 15:58

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Yeni bir GPO oluşturarak Computer Configuration üzerinde  Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options.e gelin

User Account Control: Behavior of the elevation prompt for administrators in Admin Approval Mode -  Elevate without prompting.

User Account Control: Detect application installations and prompt for elevation -  Disabled.

User Account Control: Only elevate UIAccess applications that are installed in secure locations - Disabled.

User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode -  Disabled. olacak şekilde ayarlayın ve bu oluşturduğunuz gpo yu bu özelliği aktif etmek istediğiniz bilgisayar gurubuna ekleyin ve dc yi yeniden başlatın. clientlar da ilk yeniden başlatıldığında bu policy i alacaklardır.

Gönderildi : 18/06/2012 16:43

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Peki bu policy'i aldıklarında otomasyonu güncellemek için gerekli exe dosyasını çalıştırabilecekler mi clientlarda?

Gönderildi : 18/06/2012 18:22

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

onu bilemem, fakat bu şekilde uac kapanıyor

Gönderildi : 18/06/2012 23:35

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

UAC kapanıyor derken devre dışı kalıyor anlamında mı? Zaten clientlerin hepsinde local olarak devre dışı kalmış durumda. Benim yapmak istediğim devrede olsun fakat internetten indirdikleri ismi sürekli değişen bir exe dosyasını çalıştırabilsinler.

Saygılar.

Gönderildi : 19/06/2012 13:01

Paylaş: