Forum

5651 Yasası iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

5651 Yasası için önerebileceğiniz ürünler.

53 Yazılar
31 Üyeler
0 Likes
2,336 Görüntüleme
(@hamitturgut)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sistem bünyesine 5651 yasası çerçevesinde bir loglama yapısı kurmayı planliyorum. Sizlerin kullandığı ve memnun kaldığı aynı zamanda yasanın hükümlerini yerine getiren ürünlerin ismlerini ve deneyimleriniz hakkında bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz. ?

O Bir Efsane

Gönderildi : 26/09/2011 14:44

(@serkanicer)
Gönderiler: 6
Active Member

Ben açıkcası mikrotik urunlerini denemeyi düşünüyorum bu ara, kullanan tecrübesi olanlar paylaşabilirse iyi olur.

Teşekkurler. 

Gönderildi : 26/09/2011 15:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Aynı zamanda Çözümpark sponsoru olan WatchGuard olabilir. bunun yanında Fortigate'in de iyi olduğunu söyleyen arkadaşlarım oldu.

Coslat da bir çözüm olabilir. Mirror port üzerinden loglama yapabiliyor.

Gönderildi : 26/09/2011 15:15

(@CanSirvan)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba

Ben tesisim de Netsafe Sharp 100 kullanıyorum geçen sene olsa önerirdim ama hiç hesapta olmayan bir güncelleme bedeli ve yapılan güncelleştirme sonrasında çıkan sorunlar benim bu ürün hakkında biraz canımı sıktı. Ayrıca Sonicwall hakkında çok olumlu yorumlar aldım en basiti 2 adsli netsafe ile load balance yapamıyorsunuz ama sonicwall bu konuda cok daha çekici çalışıyor. Birde elimizde 100 luk bir cihaz var ancak sistemde ortalama 80 makina oldugu zaman cihaz zorlanmaya başlıyor. Yakında açılacak olan tesisimiz için ciddi bir şekilde sonicwall u dusunuyoruz. Bunun en büyük sebebide çözümpark ta cihazla ilgili her türlü soruna çözüm bulabiliniyor...

Bu arada benim elimde 3 adet netsafe cihazı bulunuyor 2 si sorunlu ama 1 sorunsuz bunuda belirtmek isterim... 

Gönderildi : 26/09/2011 18:43

(@TuncayYILDIZ)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Merhaba, Kulladığınız Firewall, UTM varmıdır?

Gönderildi : 26/09/2011 19:02

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

Merhaba Arkadaşlar,

Sistem bünyesine 5651 yasası çerçevesinde bir loglama yapısı kurmayı planliyorum. Sizlerin kullandığı ve memnun kaldığı aynı zamanda yasanın hükümlerini yerine getiren ürünlerin ismlerini ve deneyimleriniz hakkında bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz. ?

Bahsettiğiniz proje ile ilgili olarak cryptolog isimli ürünü incelemenizi tavsiye ederim.

geçen gün ufak bir demolarını izleme şansım oldu kabiliyetleri hoşuma gitti

bir diğer etken de yerli ürün olması (hem destek alma konumuda direk üretici ile muhattap olunabilmesi hem de yerli yazılım sektörünün gelişimine katkı önemli)

Gönderildi : 26/09/2011 19:14

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Web Logları için ; Cyberoam,Fortigate Squid vs. gibi ürünler kullanıyor ve loglama için maliyet çıkarmak istemiyorsanız size ücretsiz iview yazılımını önerebilirim. kullandığınız utm yada yazılım üzerinden logları syslog ile bu ürüne gönderebilir ve dilediğiniz(6 ay) kadar saklayabilirsiniz. Ayrıca 5651 yasası şu an için bizlerden IP dağıtım loglarını istemekte olduğundan bunuda DHCP loglarını imzalamak için kullanılan IP Log imzalayıcı ile loglamış ve hashlemiş olursunuz. Böylece bu iş için herhangi bir bedel ödemeden 5651 isteklerini karşılamış olursunuz.

Ancak bu iş için ayırdığınız bir bütçe var ve bunu kullanmak isterseniz de size bir appliance olan ITAP ürününü öneririm. ITAP ürünü kullandığınız hattın hızına bağlı olarak ücretlendirilmektedir.

Yine başka bir ürün ki bu ürünü de kullandığım için önerebilirim ki adı Anet Log Connector.

Selametle,

Gönderildi : 26/09/2011 19:31

(@hamitturgut)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fortigate300A kullaniyorum sistemde.

O Bir Efsane

Gönderildi : 26/09/2011 19:38

(@TuncayYILDIZ)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Log2Report isimli yazılımı deneyebilirsiniz.Piyasada bulunan ve loglama yazılımı olduğunu iddaa eden birçok ürüne göre çok gelişmiş ve Fortigate için özel olarak hazırlanmış bir üründür. ürünün web sitesinden 30 günlük deneme sürümünü indirip test edebilirsiniz.

http://www.log2report.com adresinden ürünle ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tam anlamıyla bir Log Yönetimi yazımı arıyorum, network'te bulunan tüm cihazları, uygulamaları, sunucuları loglayıp kendi istediğim gibi raporlar üretmek istiyorum derseniz Logsign Focus öneririm. 

Gönderildi : 26/09/2011 19:53

(@umuthalktas)
Gönderiler: 1
New Member

firewall suite hem fiyat olarak hem arayüz olarak kullanımı kolay en pahalı cihazların yapabilecegini de fazlasıyla yapiyor.

Gönderildi : 27/09/2011 16:01

(@ercankeskin)
Gönderiler: 137
Estimable Member

firewall suite hem fiyat olarak hem arayüz olarak kullanımı kolay en pahalı cihazların yapabilecegini de fazlasıyla yapiyor.

Hocam hem fiyat olarak, hem özellik, hemde performans olarak size önerebileceğim ürün Cyberoam ailesidir. Yukarıda ismi geçen firewalların çoğu layer 7-6. Cyberoam layer8. iyi araştır derim.

Gönderildi : 27/09/2011 16:27

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

www.log2report.com dan ücretsiz bir aylık demo ürünü indirip denemenizi öneririm.5651 e uygun loglama ve zamandamgası dışında sistemdeki dhcp clientlarınıda loglamaktadır.

bilgi için www.log2report.com 

Gönderildi : 27/09/2011 16:43

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

layer 8 nedir ?

anlatırmısınız  

Gönderildi : 27/09/2011 16:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

www.logimza.com

www.logsistemleri.com

url log imzalama; mail log ve imzalam, ftp log imzalama; hotspot log ve imzalama işlemlerini sistem kendi içine yapmakta.

Gönderildi : 08/11/2011 22:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

url log imzalama; mail log ve imzalam, ftp log imzalama; hotspot log ve imzalama işlemlerini sistem kendi içine yapmakta.

www.logimza.com

www.logsistemleri.com

Gönderildi : 08/11/2011 22:16

(@ErhanErzi)
Gönderiler: 13
Active Member

Juniper ssg-20 için önerebileceğiniz yazılım var mıdır?
Manage Engine Firewall Analyzer programını denedim. Program iyi fakat, dhcp loglarını tutmuyor.
Juniper ile uyumlu, yasaya tam uygun program önerileriniz nedir?

Gönderildi : 10/11/2011 17:02

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Şu an  Anet Yazılım'ın CSLogger isimli ürününü test ediyorum. Demo amaçlı bir makina üzerine kurup ayarları vs. yapıldı. Şu an yazılım çalışıyor. Ürünü incelemenizi öneririm.

http://www.anetyazilim.com.tr/cslogger/4/287/1/1/

Gönderildi : 10/11/2011 18:55

(@ErhanErzi)
Gönderiler: 13
Active Member

Anet' in yazılımını denedim. internet kayıtlarını detaylı göremiyorsun. raporlaması iyi değil.
Manage engine bu işi iyi yapıyor fakat yanında eventlog viewer programını da almak gerekiyor, bu da fiyatı arttırıyor.

Gönderildi : 10/11/2011 19:23

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

O Zaman FortiAnalyzer Öneriyorum Sistemle Tam uyumlu Sorunsuz Loglama Yapacaktır. 

Gönderildi : 11/11/2011 00:27

Sayfa 1 / 3
Paylaş: