Haberler

FixCloud, Almanya Veri Merkezini Frankfurk’ta Açtı

Kurumsal Bulut çözümleri sunan FixCloud, üçüncü veri merkezini Almanya’da Frankfurt’ta açtı. FixCloud, Maincubes FRA01 Veri Merkezi içerisinde kurulan Bulut Platformu ile şirketlere Avrupa Birliği sınırlarında GDPR’a uyumlu bulut hizmetleri sunmaya başladı.

100% Türk Sermayeli FixCloud, halihazırda Türkiye sınırları içerisinde hizmet verdiği Istanbul Türk Telekom Esenyurt VM ve KKB Anadolu Veri Merkezlerine ek olarak yurt dışındaki ilk veri merkezini Almanya Frankfurt’ta Maincubes FRA01 içerisinde devreye aldı. Müşteri alımına 2 Eylül 2022‘de başlayan FixCloud’un Satış Direktörü Raşit Doğan, “Vmware onaylı bulut platformumuz 100% ağ erişim garantisi ile sürdürülebilir ve yüksek performansı birlikte sunmaktadır. Hem Türkiye’de hem de Avrupa Birliği içerisinde Vmware Cloud Verified akreditasyonuna sahip ilk ve tek bulut servis sağlayıcısı konumundayız” dedi.

Maincubes FRA01 Veri Merkezi, DE-CIX’in Frankfurt’taki Internet Değişim Noktasına 800 metre mesafe ile Microsoft Azure ve AWS gibi global ağlara erişim performansını en yüksek seviyede çıkartmaktadır. Ayrıca 100% yenilenebilir enerji kaynağı ile 100% Karbon Nötr bir tesistir.

Yatırımlarımıza kesintisiz devam!

FixCloud CEO’su Yılmaz Barçın, şunları söyledi: “Avrupa Pazarında mücadele eden başta Perakende, Lojistik ve Fintech sektörlerindeki Türkiye merkezli şirketlerin GDPR‘a uyum sorunları çözmek, altyapı gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra maliyet avantajı yaratmak öncelikli hedefimiz.  Bulut servislerine olan ihtiyaçların artması, işletmelerin çoklu bulut hizmetlerini merkezi yönetme gereksinimi, veri merkezi ağımızı büyütmemizin yolunu açıyor.

Vmware’ın “Cloud Verified” onaylı global iş ortağı olarak bulut hizmetlerini sunan FixCloud, yurtdışında da şirketlere bulut hizmeti vererek Avrupa pazarında büyümeyi hedefliyor. Hedefi, 2 yıl içinde 40% ciro yurtdışı, 60% ciro yurtiçinden elde etmek. Bu doğrultudan yatırımlarına kesintisiz devam edeceklerini paylaşan Barçın, “kısa bir süre içerisinde dördüncü veri merkezi bulut platformunu da Amsterdam’da planlıyoruz” dedi.

FixCloud Hakkında: 2016 ‘da kurulan FixCloud, kurumların bulut dönüşümü ile BT maliyetlerini düşürerek, ihtiyaç duyulan servisleri her yerden güvenli, kesintisiz ve hızlı ulaşılabilecek katma değerli hizmetler olarak sunmaktadır. 600’ün üzerinde müşterisine 50 PB depolama kapasitesi ile bulut çözümlerini 99,9999% SLA ile sunmaya devam etmektedir.  Anında Kesintisiz Erişilebilirlik mimarisi ile müşterilerinin iş kritik sistemleri için Flash-to-Flash veri koruması sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu