Haberler

FireEye Hacklendi

FireEye yaptığı açıklamada bir APT saldırı grubu tarafından hacklendiğini açıkladı. FireEye özellikle Türkiye’nin de içinde bulunduğu bir çok devlete güvenlik hizmetleri sağlamaktadır.

Gelen haberlerde özellikle FireEye’in Red Team testlerinde kullandığı araçların çalındığını belirtiliyor. Yapılan saldırının devlet destekli bir APT grubu olduğu gelen diğer bilgiler arasında.

FireEye çalınan araç ve analizlerin APT grupları tarafından kullanılmasına karşı bir dizi önlem aldıklarını duyurdu. Bunları şöyle;

  • Çalınan Red Team araçlarımızın kullanımını tespit edebilecek veya engelleyebilecek karşı önlemler hazırladık.
  • Güvenlik ürünlerimize karşı önlemler uyguladık.
  • Bu karşı önlemleri, güvenlik araçlarını güncelleyebilmeleri için güvenlik topluluğundaki meslektaşlarımızla paylaşıyoruz.
  • Karşı önlemleri GitHub’ımızda herkese açık hale getiriyoruz .
  • Red Team araçlarına yönelik ek azaltma önlemlerini hem genel olarak hem de doğrudan güvenlik ortaklarımızla paylaşmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz.

Saldırılar Devlet Sistemlerine Karşı Yapıldı

FireEye’den çalınan bilgiler ile devlet sistemlerine saldırılar düzenlendiği ve veri çalma girişimlerinde bulunulduğı belirtiliyor. Son olarak FBI başlattığı soruşturma ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.