Haberler

Facebook Yeni Gelir Modelini Kullanıcılara Sundu

Facebook, sosyal medya platformunda içerik üreten kullanıcılar için sunduğu yeni gelir modelini açıkladı. Artık ‘’Müzik Gelir Paylaşımı’’ özelliğiyle birlikte lisanslı müzikler gelir haline dönüşecek.

Meta yaptığı hamlelerle birlikte kullanıcılarını etkilemeyi başarırken yeni bir özelliği daha sundu. Facebook adına tasarlanan ‘’Müzik Gelir Paylaşımı’’ seçeneği platformda paylaşım yapanlar için bir kazanç modeli olacak. Videoların sadece gelir modeline uygun olması para kazanmaya yeterli olacağı söylendi.

Meta son zamanlarda getirdiği yeniliklere bir yenisini daha eklemek istediğini açıkladı. Kullanıcılarına eşsiz kullanım özelliği ve para kazanma imkanı yaratacak bu özellik önümüzdeki ay içerisinde kullanılmaya başlanacak. Özellikle İnstagram için yeni gelir modelleri oluşturan şirket, bu seferde Facebook adına düzenlediği seçeneği sundu. Bu seçenek gelir modeli açısından daha kolay ve pratik yöntemler içerecek.

Müzikler Kaldırılmadığı Sürece Gelir Getirecek

Dün geç saatlere kadar yapılan lansman ile birlikte Meta, ‘’Music Revenue Sharing’’ yani Müzik Gelir Paylaşım seçeneğini kullanıcılarına yayınladı. Yayınlanan özellikte içerik üreticileri sadece lisanslı müzikleri sayfalarına yükleyerek kazanç elde edebilecekler. Burada önemli olan şey müziğin lisanslı bir yapı halinde olması. Aksi taktirde sistem algılama yaparak para kazanma özelliğini kapatabiliyor. Böyle bir durum yaşanmaması için videoyu lisanslı bir şekilde yüklemeniz oldukça önemli olacak.

Yakın zamanda İnstagram uygulamasına da gelebileceği düşünülen gelir modeli, farklı alanlara yerleştirilmesi planlanıyor. Müziklerin lisanslı haliyle birlikte Facebook’un yayınladığı özelliklere sahip olması o videodan kazanç elde edebilmenize yarayacak. Böylelikle videoyu kaldırmadığınız taktir de uzun bir süre boyunca para kazanabileceksiniz.

Gelir açısından merak edilen konunun ne kadarlık olacağı kısmı da Meta tarafından açıklandı. Şirket, elde edilen gelirin yüzde 20’lik kısmını içerik üreticisi kişiye sunarken geri kalan kısmını lisans sahibiyle birlikte paylaşacağını ekledi. Son olarak yenilik açısından farklı modellerde geliştirmeye başladığını açıklayan platform, getireceği özelliklerde kullanıcılarla iç içe olmayı planlıyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu