Haberler

Facebook ve Ray-Ban’ın Akıllı Gözlükleri Sızdı

Facebook ve Ray-Ban’ın ortaklaşa ürettiği akıllı gözlükler bugün duyuralacaktı. 9 Eylül tarihinde yapılması plananlan gösterime kalmadan Evan “Evleaks” Blass ürünlere ait olduğu idda edilen bir çok fotoğraf paylaştı. Gözlükler Ray-Ban Stories olarak adlandırılıyor. Kutu hariç ürünün herhangi bir noktasında Facebook markası göze çarpmıyor.

Evleaks’in yayınladığı görüntüler üç farklı çerçeve stili içeriyor. Wayfarer, Round ve Meteor isimli bu çerçevelerin hepsi de yakından bakıldığında klasik Ray-Ban gözlükleri andırıyor. Tabii ki farklı olarak bu gözlüklerin menteşe kısımlarına yakın yerlerde iki tarafta iki kamera bulunuyor.Sağ şakağın üst tarafına yakın kısımda ise bir düğme bulunuyor. Bu düğme muhtemelen kameraları kontrol etmeye yarayacak.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg daha önce bu gözlüklerin “Ray-Ban’ın ikonik form faktörüne sahip olacağı ve bazı harika işlere yarayacağı” açıklamasını yapmıştı. Gözlüklerin AR (Arttırılmış gerçeklik) özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla bu harika işlerin neler olacağı konusunda henüz bir fikrimiz yok. Zuckerberg’in açıklamasına göre ürün firmanın “gelecekteki tamamen arttırılmış gerçekliğe doğru yapılan bir yolculuk” olduğu açıklamasında bulunmuştu. Ayrıca daha gelişmiş AR gözlükler üzerinde çalıştıklarını da belirtti.

Şimdilik bu resimler Facebook’un eski akıllı gözlüklerin ötesine geçip geçemediği konusunda net bir fikir vermekten uzak. Belli olan tek şey normal Ray-Ban gözlüklere benzedikleri. Bugünün ilerleyen vakitlerinde yapılacak duyuruyla muhtemelen sorularımızın cevabını alacağız.

Kaynak: theverge.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.