Anasayfa » Exchange Server, 2021’de Abonelik Sistemine Geçiyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Exchange Server, 2021’de Abonelik Sistemine Geçiyor

Microsoft Ignite 2020’den yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Microsoft tarafından yapılan duyuruda, Exchange Server, SharePoint Server, Skype for Business Server ve Project Server ürünlerinin bir sonraki sürümlerinin 2021 yılının ikinci yarısında kullanıma sunulacağı ve sadece abonelik sistemi ile kullanılabileceği bildirildi.

Microsoft, office ürünlerinde ise bir değişiklik yapmayacağını windows ve mac sürümlerinin 2021’in ikinci yarısında kullanıcılar ile buluşacağını açıkladı.

Süreç Nasıl İlerleyecek ?
  • Exchange Serverın yeni sürümü çıktıktan sonra iki yıl içinde eğer ortamınızda Exchange Server 2019 kullanıyorsanız yerinde güncelleme yapılabilecek.
  • Eğer ortamda Exchange Server 2013, 2016 veya 2019 sürümlerinden biri varsa organizasyon içerisinde yeni gelecek sürüm, eski sürümle beraber aynı ortamda çalışabilecek ve geçiş için kolaylık sağlanacak.
  • Microsoft kullanıcılarını şu konuda uyarıyor. Mevcut Exchange Server 2013 veya 2016 kullanan müşteriler, Exchange Server’ı 2019 sürümüne yükseltmeleri halinde kendi ortamlarında yeni gelecek sürüme yükseltme yapıp kullanmaya devam edecekler. Microsoft, bu durumdan yararlanmak için müşterilerine zaman kaybetmeden sistemlerini 2019’a yükseltmelerini tavsiye ediyor.
Exchange Server 2019 İçin Yeni Kapasite Planlayıcı Yayınlandı

Yeni kapasite planlayıcı yayınlandı. Buradan ulaşabilirsiniz

Yeni Exchange Yönetim Merkezi Geliyor


Posta Kutusu Taşıma Kolaylaşıyor

Exchange Online yöneticileri artık posta kutularını başka bir aboneliğe taşımak için postaları dışarı çıkarıp daha sonra yeni abone sistemine taşımak zorunda değil. Yeni hizmet ile taşıma işlemi kolay bir şekilde yapılabilecek. Detaylar burada

Exchange Online’da Benzersiz Adresler Oluşturun

Bu özellik, son kullanıcıların benzersiz e-posta adreslerini kullanarak e-posta listelerine kaydolmasını kolaylaştırır. Bu, daha sonra kurallar oluşturmayı ve adreslerin nerede sızdırıldığını tespit etmeyi kolaylaştırıyor.

Diğer Gelen Yenilikler ve Haberler ise Şöyle
  • Exchange Online PowerShell V2 için Sertifika Tabanlı Kimlik Doğrulama
  • PowerShell v2 Module Preview için Linux and PowerShell Core desteği

Microsoft Ignite 2020’den gelen yenilikleri sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak

Makaleyi Paylaş

1 Yorum

  1. Merhabalar
    Office365 tarafında nasıl bir süreç işleyecek belli mi ?

    Cevapla

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>