Haberler

Exchange Server 2019 için Son 2 CU Kaldı ve 2024’e Ertelendi!

Geçtiğimiz yıl, Exchange Server için servis modelimizde yapılan değişiklikler duyurulmuştu. Bu değişikliklerle, servis döngüsü her yılın ilk ve ikinci yarısında olmak üzere yılda iki Cumulative Güncelleme (CU) yayınlama şekline geçmişti. Genel hedef yayın tarihleri Mart ve Eylül olarak belirlenmişti.

Bugün, Kasım ayında 2 haftadan az bir süre kaldığı ve Aralık ayında CU yayınlanmadığı için, 2023’ün ikinci yarısında bir CU yayınlanmayacağını duyuruldu.

Exchange Server 2019 için yayınlanması gereken 2 CU kaldı: CU 14 ve CU15.

CU14’ün yayın tarihi bu yıldan gelecek yılın başına kaydı. Şimdi muhtemelen Ocak 2024’te yayınlanacak. CU14 yayınlandığında, içinde birçok yenilik bulunacak, bunlar arasında TLS 1.3 desteği, bir S/MIME kontrol düzeltmesi, Varsayılan Olarak Extended Protection ve daha fazlası yer alacağı konuşuluyor.

CU14 Ocak’ta yayınlandığında, bu 9 Ocak’tan sonra olabilir, bu da Exchange 2019 için ana destek sona erdikten sonra iki CU yayınlanacağı anlamına geliyor.

Burada bir ayrıntı var. Örnek olarak Exchange 2019’u kullanırsak, ana destek sonu 9 Ocak 2024’tür. Bu, CU’ların yayınlanma süresi için bir son tarih değildir. 9 Ocak 2024, bir hata düzeltmesi veya Tasarım Değişikliği İsteği (DCR) talep edilebileceği son tarihtir ve Exchange ekibi bunu değerlendirmeye alacaktır. 9 Ocak’a kadar hata düzeltme ve DCR taleplerini kabul edilecek. Bu tarihten sonra yalnızca güvenlik düzeltmelerini değerlendirilecek.

Bu nedenle, ana destek sona erdikten aylar sonra bir güncelleme yayınlamak zorunda kalınabilir. Bu durumda, ana destek sona erdikten sonra sadece bir değil, iki CU yayınlanacaktır.

Servicing Exchange Server 2019 – Microsoft Community Hub

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu