Haberler

En Çok Satılan Amiral Gemisi Telefon Modelleri Açıklandı

Araştırma şirketi Canalys Research, 2023’ün ilk çeyreğinde en çok satılan amiral gemisi akıllı telefon modelleri raporunu açıkladı. Listenin ilk sıralarına Apple’ın iPhone 14 serisi modelleri damga vurdu. Detaylar haberimizde.

Akıllı telefonlar görseli

Canalys Research, global pazarda Ocak, Şubat ve Mart aylarında en çok satılan üst segment akıllı telefon modelleri raporunu yayımladı. 15 akıllı telefon modelinin yer aldığı listeyi Apple, tam 7 modelle domine etti. Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung listede 6 modeliyle yer alırken Xiaomi ve Huawei de birer telefon modeliyle en çok satan amiral gemisi telefon modelleri listesinde yer aldı.

Üst segmentte en çok satılan akıllı telefonlar (2023/1.çeyrek)

Global pazarda üst segmentin en çok satan modeli Apple’ın iPhone 14 Pro Max modeli oldu. Listenin ikinci sırasında iPhone 14 Pro, üçüncü sırasında iPhone 14 ve dördüncü sırasında Apple’ın bir önceki iPhone serisinden iPhone 13 yer aldı. Listenin beşinci sırasında Samsung Galaxy S23 Ultra yer aldı. Altıncı Samsung’u iPhone 14 Plus takip etti. Apple’ın Eylül 2022’de piyasaya sürdüğü iPhone 14 serisindeki 4 modelin tamamı, küresel pazarda en çok satılan üst seviye telefonlar arasında yer aldı.

Listenin yedinci sırasında Samsung Galaxy S23, sekizinci sırasında iPhone 12, dokuzuncu sırasında Samsung Galaxy S23 Plus ve onuncu sırasında da Samsung’un katlanabilir modeli Galaxy Z Flip4 yer aldı. Akıllı telefon pazarının yükselen markası Xiaomi, geçtiğimiz yıl Aralık ayında tanıtımını yaptığı Xiaomi 13 ile 13. sırada yer aldı. Yine Çin merkezli bir üretici olan Huawei ise Mate 50 modeliyle 14. sırada yer aldı. Huawei Mate 50, yapılan performans testleriyle kamerası en iyi telefon modelleri arasında gösteriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu