Haberler

Elon Musk Twitter CEO’luğunu Bıraktı! Yeni CEO Kim Olacak?

Dünyanın en zengin iş adamları arasında yer alan; Tesla, SpaceX ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, Twitter CEO’luğunu bıraktığını açıkladı. Musk, yeni CEO’nun 6 hafta içerisinde görevine başlayacağını açıklarken isim vermekten kaçındı. Twitter’ın yeni CEO’su kim olacak, gündeme gelen isimler ve tüm detaylar haberimizde.

Elon Musk ve Twitter

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Twitter’ı satın alan Elon Musk, köklü bir değişim başlattı. Bazı çalışanları işten çıkartan, reklamverenlerle sorun yaşayan ve platformda bazı özellikleri ücretli hale getiren ünlü iş adamı 8 aya yakın bir zamandır şirketin CEO’luk görevini yürütüyordu. Musk, dün akşam saatlerinde paylaştığı tweet ile Twitter CEO’luğundan ayrıldığını ve 6 hafta içerisinde yeni CEO’nun göreve başlayacağını açıkladı. Musk, kendisinin ise ürün, yazılım ve sistem operasyonlarını yönetmeye devam edeceğini icra kurulu ve CTO olarak Twitter’da yer almaya devam edeceğini ifade etti.

Elon Musk, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

X/Twitter için yeni bir CEO’mun olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyorum. Yaklaşık 6 hafta içinde göreve başlayacak. Benim rolüm, ürün, yazılım ve sistem operasyonlarını denetleyen icra kurulu başkanı ve CTO olarak değişecek.

Yeni Twitter CEO’su kim olacak?

Elon Musk, Twitter’ın yeni CEO’sunun 6 hafta içerisinde göreve başlayacağını söyledi ancak yeni ismin kim olacağı ile ilgili bir bilgi paylaşımında bulunmadı. Musk’un CEO’nun bir kadın olacağını söylemesi gündeme birçok ismi getirirken en güçlü aday ise NBCUniversal’da görev yapan Linda Yaccarino olarak gösteriliyor. Musk ile Yaccarino arasında daha önce bir görüşme yapıldığı iddia ediliyor. Linda Yaccarino’nun bugün itibariyle NBCUniversal’daki görevinden ayrılması bu ihtimali güçlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu