Haberler

E3 2022 Yeniden İptal Edildi

Bu yıl E3 fuarı ne dijital ne de fiziksel olarak gerçekleşmeyecek. Razer’ın halkla ilişkiler uzmanı Will Powers’ın yayınladığı bir tweet’e göre dijital etkinlik iptal edildi. IGN de etkinliğin iptal edildiği mail’ı aldıklarını belirtti.

E3 fuarı 1995 yılından beri gerçekleştirilen, tüm zamanların en büyük elektronik eğlence etkinliklerinden birisiydi. Geçtiğimiz 26 yıl içerisinde hız kestiği, sadece iş odaklı bir etkinliğe dönüştüğü, geri yükseldiği veya covid salgını sebebiyle sadece dijital ortamda yayınladığı zamanlar oldu. Bu aralar ise oyun etkinliği denildiğinde, izleyici rakamları 85 milyona ulaşan The Game Awards Show akıllara geliyor.

E3 video oyun ticaret şovu ve pazarlama etkinliğinin 2022 yılında yüzyüze gerçekleştirilmesi bekleniyordu. Fakat geçtiğimiz ocak ayında kişisel katılımdan, sadece online gerçekleşecek bir sunuma geçildiği duyuruldu. Salgın sebebiyle yapılan bu değişiklikten sonraysa şimdi etkinlik tamamen iptal edildi.

Geçtiğimiz yıllarda E3 fuarının kaderinin ne olacağı merak konusuydu. Covid 19 salgını toplulukların bir araya gelmesini engelliyor, E3 gibi çok geniş ve kalabalıklığıyla ünlü etkinliklerin albenisini kaybetmesine sebep oluyordu. Üstüne üstlük geçtiğimiz hafta Game Developers Conference’a katılan bir takım endüstri profesyonelinin hastalandığı haberi geldi. Pandemi endişesi fuarın tek sıkıntısı da değildi. Büyük video oyun yayıncıları E3’e olan ilgilerini -Nintendo’nun Direct şovu, EA Play Live ve Sony’nin State of Play’i gibi- kendi şovlarına çevirdiler.

E3’ün iptal haberlerinin ardından Geoff Keighley akılane şekilde ortaya çıkıp Summer Game Fest etkinliğinin bu yıl haziranda gerçekleşeceği duyurusunu yaptı.

Bu yıl herhangi bir formda E3 göremeyecek olmamız şovun akıbeti konusunda şüpheye düşürse de şovun yayıncısı ESA etkinliğin 2023 yılında geri döneceğini duyurdu. E3 2023’ün hem online ham de fiziksel olarak gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.