Haberler

Domain Admin’lerin Dikkattine! “DC Çökme” Sorunu İçin Güncelleme Yayınlandı

Microsoft, Domain Controller’de LSASS memory leaks neden olan ve neticesinde DC’lerin çökmesine ve yeniden başlamasına yol açan sorun için yeni güncellemeler yayınladı.

Yeni güncellemeler windows update aracılığı ile değil manuel olarak Microsoft Update Kataloğu’ndan yayınlandı. Özellikle Windows Server 2022 için out of band KB5037422 güncellemesi yayınladı.

Microsoft, yöneticilere 12 Mart 2024 güvenlik güncellemesini etki alanı denetleyicilerine uygulamamalarını ve bunun yerine güncellemeyi Microsoft Update Kataloğu aracılığıyla yüklemelerini öneriyor. Bu özel güncelleme, 22 Mart 2024’te yayımlanan bir toplu güncelleme olduğundan, önceki güvenlik güncellemelerini yüklemek gerekmemektedir.

Şu an için Microsoft, aşağıdaki güncellemeleri yayınlamış durumda:

Windows Server 2019 dışında yeni güncellemeler mevcutt. Microsoft, 22 Mart 2024 tarihinden itibaren (veya daha sonra Windows Server 2019 için) bu özel güncellemeyi almak için Microsoft Güncelleme Kataloğu’nda ilgili paketi (Out of Band, OOB) aramanızı öneriyor . OOB güncellemesi manuel olarak yüklenebilir veya Windows Server Update Services (WSUS) ve Configuration Manager’a aktarılarak kullanıma sunulabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu