Haberler

Dell Technologies, Yeni PowerProtect Serisi Cihazlarını Tanıtıyor

Şirket, PowerProtect ve VMware Tanzu portföyleri arasındaki genişletilmiş entegrasyonlar dahil olmak üzere, depolama ve veri koruma portföyüne bir dizi güncelleme yaptı.

Dell özellikle, Tümleşik Veri Koruma Cihazı’nın (IDPA) bir sonraki sürümü olan PowerProtect DP serisi cihazları piyasaya sürüyor. Genişletilmiş portföy ile, daha hızlı yedeklemeler (% 38’e kadar daha hızlı) ve daha hızlı geri yüklemeler (% 45’e kadar daha hızlı) ve IOPS’de% 50’ye kadar artış sağlanacak. Yeni cihazlar verimlilik konusunda da önemli geliştirmeler vadediyor, bu cihazlar daha yüksek veri tekilleştirme oranları ve %30 daha yüksek kapasite sunan donanım destekli sıkıştırmaya sahip olarak piyasaya sunulacak.

Yeni donanıma ek olarak, Dell siber kurtarma ürününe de yeni özellikler ekliyor. Şirket, PowerProtect Cyber Recovery’nin artık Microsoft Azure ve AWS’de dağıtılan iş yüklerini desteklediğini söyledi. Platform ayrıca, artan siber saldırıların ardından finans sektörünün istikrarını ve dayanıklılığını artırmaya odaklanan kar amacı gütmeyen bir girişim olan Sheltered Harbor tarafından da onaylandı.

powerprotect-data-manager-ui.png
Veri Yöneticisi

Bu arada Dell, PowerProtect Veri Yöneticisinin, VMware Tanzu portföyü için yeni destek aracılığıyla gelişmiş Kubernetes ve bulut koruması sağlamak üzere güncellendiğini de açıkladı.

VMware, Dell’in bulut çabalarının temelini oluşturuyor ve Tanzu da, VMware’in modern uygulamalar oluşturma ve yönetme portföyü olarak işlev görüyor. Veri Yöneticisi ayrıca PostgreSQL, Apache Cassandra, Amazon Elastic Kubernetes Service ve Azure Kubernetes Service için de destek kazanıyor. Dell, tüm Veri Yöneticisi güncellemelerinin VM ve veri koruması yapmak için daha kolay ve daha verimli bir mekanizma sağlamak üzere tasarlandığını söyledi.

Dell’in Altyapı Çözümleri Grubu başkanı ve genel müdürü Jeff Boudreau, yeni güncelleme serisi ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Veri koruma her duruma uyan tek bir sistem değildir. Dell Technologies, hedef ve entegre cihazlar portföyünü ve yazılım tanımlı veri koruma çözümlerini geliştirmeye devam ederek, müşterilerin bugünün zorluklarını yönetmelerine yardımcı olurken, ileride olabilecekleri de takip etmeye devam ediyor.”

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu