Forum

Sophos XG Home Fire...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sophos XG Home Firewall

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,266 Görüntüleme
(@mehmet-baki)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Sophos XG Home Firewall ı 10 -15 bilgisayarı olan yerlerde kullanmakta bir sorun olurmu sadece donanım kısıtlaması var ve webfilter app filter ips vs herşey full ve en önemlisi 2999 yılına kadar lisanslı. 🙂
pfsense yerine küçük yerler için düşünüyorum.

Gönderildi : 03/09/2020 12:14

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Satış tarafını bilmiyorum tam olarak. Ama şirket küçük olsa dahi bu ürün ev kullanıcıları için tasarlanmış, ev ile iş yeri ihtiyaçları farklıdır genelde. O yüzden tam özelliklerine bakarak bu yolu izleyin yada izlemeyin derim. Home lisansı iş yerleri için uygun değil bildiğim küçük bir network olsa dahi firma ile ev farklı şeyler.
PfSense yerine ClearOS Community Edition var daha kolay ve kullanışlı deneyebilirsiniz.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2020 17:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Home yazan hiç bir şeyi ofise koymayın arkadaşlar, mutlaka istisnası vardır ama evdeki performans ve iş ihtiyaçları ile şirket asla bir olmaz, bir kere en önemli sorun eş zamanlı yoğun trafik, genelde evde bu olmaz ama ofiste özellikle mesai saatlerinde çok yoğun eş zamanlı trafiği yönetmekte zorlanabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2020 18:44

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Eğer danışmanlık verdiğiniz kurum, kuruluşlarda üstte belirttiğiniz gibi sürece girerseniz, markanın kullanım sözleşmesini ihlal etme durumunuz olabilir.

Bu konuda risk almadan, öncesinde genel kullanım sözleşmesini okumanızı veya markaya danışmanızı öneririm, aksi halde sizin için olumsuz sonuçları doğabilir.

En basit hali ile 15.8.5 maddesini göz gezdirin.

https://www.sophos.com/en-us/legal/sophos-end-user-license-agreement.aspx

Bu tarz bir kullanım yerine, bütçesi düşük olan kurumlarda pfsense, opnsense tercih edebilirsiniz.

Taleplerinizin tamamı olmasada, nasıl yapılır noktasında fazlası ile kaynak mevcut.

Gönderildi : 04/09/2020 01:09

Paylaş: