Forum

sharepoint sitesini...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] sharepoint sitesini başka bir kullanıcının onedrive ina kısayol eklemek

2 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
1,526 Görüntüleme
(@ozgurdogan)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı
 

sharepoint sitesini başka bir kullanıcının onedrive ina kısayol eklemek evet bu konu çok basit gibi görünüyor ekledimde zaten fakat senkron olmuyor bununla ilgili beni up edebilirmisiniz ?

hangi etkenden dolayı diğer kullanıcılar muhasebe departmanın sharepoint sitesini senkron edemez

scenario 1 : kullanıcı ıt departmanına mail atıyor şikayeti ise kişisel one drive kısayolundaki muhasebe sitesindeki klasörün içinde istediği dosyaları bulamıyor..

IT görevlisi bunun üzerine ilk kontrol ettiği yer muhasebe departmanının sharepoint sitesi oluyor ve orada tüm dosyaların eksiksiz olduğunu görüyor daha sonra kullanıcın oturumunda onedrive içindeki muhasebe deprtmanının paylaşılan site kısayolunu tekrar kendisi check ediyor ve gerçekten senkron olmadığını ve eski versiyon olduğunu görüyor 

bunun üzerine panik olup hemen çözüm parka yazıyorum 🙂

cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim..

 
Gönderildi : 21/02/2022 10:21

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye
 

Merhaba, 

 

SP Online üzerinde kısayol oluşturmuş olsanızda yetkiler dahilinde direk olarak o kısa yol bağlantısında sorun çıkar. Buradaki zaten temel amaç colobration ortam olarak kullanılmasındaki sebep SP dosyayı kütüphanede tek tutar siz ordan paylaşım verirsiniz ve kullanıcı direk SP üzerinden edit eder. 

 

Yaptığınız gibi eğer SP üzerinden kişisel one drive a kısa yol atarsanız bu asıl dosyanın kullanıcada kalması ve değişim ( klasör vb) olması durumunda çalışmama yada çakışma durumları kaçınılmaz olacaktır. 

 

Buradaki SP kullanımından ziyada SP üzerindeni iş akışının doğru kurgulanması olacaktır. Yine aklınıza takılan bir soru olursa devam edelim .

 

saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

 
Gönderildi : 21/02/2022 12:09

Paylaş: