Forum

dağıtım listeleri h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dağıtım listeleri hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

tekrar merhaba,

şirket içi duyuruların yapılması için [email protected] dağıtım listesini açtık ve tüm çalışanları atadık diyelim. peki [email protected] gibi spesifik kişilere gidecek bir mail için ortak kutumu yaratamak mantıklı yoksa buda dağıtım listesimi olmalı?

--------

eğer her ikiside dağıtım listesi olacaksa kulağıma gelen bilgi var ne derece doğru bilmiyorum 

dağıtım listesi olarak sadece iç yazışmalarda kullanılan ([email protected] gibi) dışarıdan yada dışarı eposta trafiği yatarmayan listelerin ücretsiz  ve sınırsız sayıda üretilebildiğini ancak [email protected] gibi dışarıdan mail alıp içeri yönlendiren adreslerin birim sayısı x fiyat'ı olduğu

--------

alt alta çok madde oldu ancak son buda 🙂

dağıtım ve güvenlik grubu olarak iki denemem oldu dağıtım grubuna ne iç nede dışarıdan mail atamadım, gücenlik grubuna sadece içeriden mail atabildim. bunu neden yapar ? yanlış bir kurgumu uyguladım acaba

Gönderildi : 10/07/2015 14:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Dağıtım gruplarına kimleri eklerseniz mail sadece onlara gider. Eklemek istemediğiniz mailbox veya adresleri harici tutabilirsiniz. Dağıtım gruplarını dışarı açmak genelde pek kullanılmaz tabi bu sizin politikanıza bağlı.

Bu yapı ofis 365 mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/07/2015 14:52

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

Rıca hocam, belirtmemişim aynen 365 olacak henüz boş domainlerden biriyle test sürüşündeyim.

pop3 serviste satış, finans, proje gibi klasik birden çok kişiye fw edilen edilen mail hesapları var. bunlar tek kişi için redirect yada birden tazla kişi için webmail üstünden kural tanımlamaıyla kurgulanmıştı. 365de de bunu yapmak gerekiyor tavsiyeniz üzerine anladığım kadarıyla.

Gönderildi : 10/07/2015 15:56

(@www-rizasahan-com)
_

Admin yönetim panelinde yer alan gruplar kısmından gerekli ayarları yapıp kullanım sağlayabilrsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/07/2015 17:36

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

tekrar teşekkürler, araştırmalara devam. gerçek ortam upgrade sürecinde daha çok konu açacağa benziyorum 🙂

Gönderildi : 10/07/2015 17:53

(@www-rizasahan-com)
_

Ofis 365 tarafı çok güzel hazır bir mutfak gibi sadece tabağınızı alıp yemek seçip yemek gibi bir durumda kalıyorsunuz. Kafanıza takılan noktalarda Amerika'yı  tekrardan keşfetmeye gerek yok sorun yardımcı olalım 🙂

Gönderildi : 10/07/2015 19:00

Paylaş: