Forum

Fortigate 50B ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 50B üzerinde ldap ile utm filtre kullanma

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Fortigate 50b üzerinde default policy üzerinde web filter ı aktif ettiğim de ister hazır filtrelerden ister kendi oluşturduğum url filtrelerinden sorunsuz bir şekilde kısıtlama yapabiliyorum.

Fakat

Bu konuda ne yapabilirim ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/03/2013 03:21

(@onersezgin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorunun fimware ile alakalı olabileceğini düşünerek patch 12 isimli son firmware i yükledim ama bir değişiklik olmadı v4 mr3 için en stabil firmware hangisidir acaba?

Not:Tmg nin gözünü seviyim bu nedir arkadaş altı üstü bir web sayfası kısıtlanıcak sırf eziyet.

Gönderildi : 27/03/2013 13:27

(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member

* LDAP kuralınızın IP tabanlı kurallarınızdan üstte olması gerekir.

* LDAP ile yaptığınız kuralların geçerli olabilmesi için AD kullanıcılarının kuralı uyguladığınz zamandan sonra oturumlarını kapatıp tekrar açmaları gerekmektedir.

Gönderildi : 27/03/2013 19:13

(@onersezgin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kayhan Bey

Dediğiniz şekilde yapıyorum fakat herhangi bir değişiklik yok malesef.

Gönderildi : 28/03/2013 01:25

(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member

LDAP ile yetkilendirmeyi yeni mi yapıyorsunuz yoksa daha önce çalışıyordu da şimdi mi çalışmıyor?

Yeni yapıyorsanız bir yerlerde atladığınız bir şeyler olmalı. FSAE yazılımı ile fortigate haberleşebiliyor mu? AD kullanıcıları User bölümünde LDAP kuralına geliyor mu? Yani AD kullanıcılarını fortigate deb görüp grup oluşturabiliyor musunuz? Sunucunuzu yeniden başlattınız mı?

Öncelikle AD-Fortigate-FSAE arasındaki iletişim kontrol edilmeli.

Gönderildi : 28/03/2013 17:34

(@onersezgin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şu an sorun düzelmiş gibi gözküyor ama şu şekilde ben url filter ile sadece iki web sitesini engellemeye çalışıyordum facebook ve tweetter olmadı kategori lerden sosyal network bölümünü kullandım oldu yani yinede tam çözülmedi diyebiliriz.Diğer sorduklarınıza gelince

ad ve fortigate bağlantısında hiç bir sorun yoktu kullanıcıları görüp cihazda grup oluşturmak dahil hepsini yapabiliyordum.

Gönderildi : 28/03/2013 23:06

Paylaş: